Je čas vyrobit si domácí adventní věnec. Není to náročné ani namáhavé a zvládnete to i s dětmi

 Tipy a inspirace 
18. listopadu 2021 09:06 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Tavnou pistolí na věnec připevníte vámi zvolené dekorace Shutterstock
Adventní věnec je tradice, kterou nevynechá skoro žádná česká domácnost. Věnec můžete samozřejmě koupit hotový, ale při dnešních stále rostoucích cenách je na místě vyrobit si věnec podle svého gusta doma.

Výroba adventního věnce totiž není nijak náročná ani namáhavá, potřebovat nebudete ani žádné nářadí a navíc u toho zabavíte i děti.

Co budete na výrobu věnce potřebovat

Základem každého věnce je slámový korpus. Na chvojí si dojdete s dětmi do lesa, nějaký vázací drát jistě doma najdete, nůžky a štípačky také. Tavnou pistoli vám může půjčit sousedka či kamarádka, pokud ji doma nemáte.A pak už potřebujete jen svíčky a bodce a nějaké ty další dekorace podle vašeho gusta.

Pokud si nebudete chtít doma vyrábět vlastní korpus, který může případně být i papírový, za pár korun jej koupíte v každém hobby marketu nebo květinářství.

Návod na výrobu věnce

Většina korpusů má průměr 25 centimetrů, budete na něj potřebovat větvičky o délce zhruba 10-12 centimetrů. Větvičky si tedy nejprve všechny nastříhejte. Pak příjde na řadu drát, který napíchněte  zespodu korpusu a alespoň dvakrát ho pevně omotejte kolem celého korpusu, aby pevně držel.

Následně na korpus začněte přikládat větvičky. Postupujte od vnitřní k vnější straně a ujistěte se, že větvičky korpus zcela překrývají. Spodek větviček přichyťte drátem, který následně znovu minimálně jednou omotejte kolem korpusu. Snažte se opravdu připevňovat větvičky nízko, lépe je pak zakryjete další vrstvou. Ideální je, když jednou rukou přidržujete větvičky a druhou motáte drát.

Zakončení celého věnce je důležité. Proto si přidržte větvičku, kterou jste namotali jako první, a pod ni zastrčte konec poslední větvičky. Následně znovu omotejte drát několikrát kolem osy, zastřihněte ho a zapíchněte konec do spodní části věnce.

Svíčky se obvykle upevňují tak, aby mezi nimi byly stejné rozestupy. Pokud ještě chcete věnec dozdobit nějakými dekoracemi, nechte si mezi svíčkami dostatečný prostor. Na místa svíček zapíchejte bodce, na které dáte svíčky, až bude váš věnec kompletně hotový.

Posledním krokem jsou dekorace, ke kterým budete potřebovat tavnou pistoli. Na dekoraci, například na šišky, které si přinesete z lesa, kápněte trochu silikonového lepidla z tavné pistole, přitlačte ji na věnec a chvíli držte, než lepidlo zaschne. Jak vidíte, není to nic těžkého. Na závěr na svůj věnec umístěte svíčky a máte hotovo. Dále čtěte: Udělejte si doma levnou voňavou dekoraci. Uschlým květinám tak vdechnete nový život.

Zdroj: Learn Religions.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...