Přírodní dřevo v koupelně není bláznivý nápad. Dnes je to proveditelné a stále více trendy

 Interier 
14. září 2021 09:14 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Dřevo v koupelně je stále větším designovým hitem Depositphotos
Možná si nyní říkáte, že přírodní dřevo v koupelně je opravdu bláznivý nápad. Vždyť je tam vlhko a dřevo bude pracovat. Dnes je to ale už proveditelné a navíc dřevěné prvky v koupelně jsou stále větším trendem.

Jen si to představte. Dřevěná podlaha, nebo část obložení nebo dokonce dřevěné umyvadlo. Nejde jen o ekologický styl, ale takový design koupelny je jak tradiční, tak zároveň i minimalistický. Takže jaké jsou možnosti začlenění přírodního dřeva do koupelnových prostor?

Dřevěná podlaha

Podlahy z tvrdého dřeva jsou stále oblíbenější jak v domě samotném, tak v koupelně. Pokud je dřevo správně ochráněno, nemusíte se vůbec bát vlhkosti. Stačí například několik vrstev polyuretanu na bázi oleje a máte dokonalou vodotěsnou ochranu.

Dřevěné desky

Dynamická souhra bohatě strukturované desky s hladkými keramickými a lesklými kovovými svítidly je úžasným středobodem každé koupelny. A existuje několik způsobů, jak chránit dřevo před stříkající vodou a dalším případným poškozením. Tungový olej je přírodní produkt, který poskytuje jakékoliv dřevěné desce voděodolnou úpravu. Pomocí desek můžete v koupelně vytvořit zajímavé dekorace, které se nikdy neokoukají.

Dřevěné umyvadlo a vana

Pokud chcete design vaší koupelny přivést k absolutní dokonalosti a máte nějaké ty peníze navíc, pak dřevěné umyvadlo nebo vana je dokonalou designovou volbou. Většinou jsou z cedru, hinoki a dalších tvrdých dřevin a v Japonsku se po staletí používají k výrobě hlubokých van. Také námořníci a stavitelé lodí po celém světě dlouho spoléhali na teakové dřevo pro jeho přirozenou odolnost proti vodě. A přestože jsou dřevěné vany v zemích, jako je Japonsko a Dánsko, uznávanou tradicí, v ostatních teprve přicházejí do módy.

Takže pokud se rozhodnete utratit peníze za dřevěné umyvadlo nebo vanu, pak vaše koupelna bude naprosto dokonalá. Vše ale budete muset poctivě udržovat, ideální je vždy po několika měsících vanu nebo umyvadlo potřít lněným olejem a denně oplachovat, abyste odstranili zbytky mýdla a dalších prostředků. Dále čtěte: Pověsit na zeď zrcadlo je snadné. Vybrat ale to správné místo není jen tak, umístění má totiž svá pravidla.

Zdroj: The Spruce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu