Pověsit na zeď zrcadlo je snadné. Vybrat ale to správné místo není jen tak, umístění má totiž svá pravidla

 Interier 
13. září 2021 09:11 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vezměte v úvahu světelný zdroj místnosti a odraz Depositphotos
Než vezmete vrtačku do ruky a pověsíte zrcadlo, rozhodně přemýšlejte o tom, kam ho pověsíte. Zrcadlo je sice pěkná dekorace, ale jeho umístění má svá pravidla.

Hezké zrcadlo může vylepšit celkový design. To je pravda. Zrcadla ale také odrážejí předměty a světelné zdroje kolem nich, zvětšují a zesilují jejich dopad. Správné umístění je tedy klíčové, zejména v kontextu celého pokoje.

Důležitý odraz

Zrcadlo odráží nejen vás, ale také další objekty, které jsou v jeho dosahu v daném místě. Jen si představte, že například přímo proti zrcadlu budete mít umístěnou televizi. Bude trvat opravdu jen chvilku, než svému zrcadlu najdete nové místo.

Ale platí to samozřejmě i obráceně. Pokud totiž zrcadlo pověsíte na správné místo, vytvoříte malé umělecké dílo. Jakmile zrcadlo například pověsíte naproti nějakého krásného uměleckého kousku nebo do oblasti, kde bude zachycovat světlo z okna a odrážet jej po místnosti, budete se divit. A naopak, pokud nechcete, aby zrcadlo odráželo nějaký nevydařený předmět v místnosti, dejte pozor na úhel. Reflexní sklo nejvíce zesiluje předměty přímo naproti němu, takže čím větší je úhel mezi zrcadlem a předmětem, tím menší je pravděpodobnost, že se v zrcadle odrazí.

Optický trik

Zrcadlo při správném umístění dokáže také opticky zvětšit prostor. Jistě znáte skříně se zrcadlovou stěnou, které se používají do malých místností či garsonek. Se zrcadlem můžete vytvořit i efekt vysokého stropu. Stačí chytře umístit zrcadlo do volného prostoru mezi stropem a skříněmi či komodami.

Ale co je samozřejmě nejdůležitější, je to, aby vaše zrcadlo fungovalo tak, jak chcete. Chcete-li v něm vidět celou svoji postavu a zkontrolovat si outfit, než vyjdete ze dveří, rozhodněte se pro dlouhé zrcadlo a umístěte jej na místo s pěkným přirozeným světlem. Pokud se vám ale hodí spíše menší zrcadlo a stále chcete, abyste v něm byli vidět celí, pak vydělte svoji výšku dvěma a pořiďte zrcadlo, které je alespoň tak vysoké. Dále čtěte: Posuvné a kapesní dveře hlásí návrat. Mají historii a navíc jsou praktické.

Zdroj: Martha Stewart.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu