Lucky bamboo je oblíbená rostlina používaná pro Feng-šuej. Kam ji doma umístit a jak ji používat

 Interier 
02. září 2021 10:20 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tato asijská rostlina má svoji symboliku Depositphotos
Lucky bamboo je oblíbená rostlina používaná pro Feng-šuej. Má svoji funkci a navíc je krásná a jednoduchá. Je ale potřeba vědět, jak ji vlastně v domácnosti používat.

Zajímavostí je, že Lucky Bamboo, jak se rostlině obecně přezdívá, ve skutečnosti není vůbec bambus, ale druh draceny. Je původem z Afriky, hojně roste v Asii a je oblíbenou pokojovou rostlinou. Je to opravdu krásný doplněk většiny domácností, zvláště pokud milujete vzhled bambusu.

Symbolika Lucky Bamboo

Lucky Bamboo je silný, roste velmi rychle a má také dutý stonek, který představuje otevřené, pokorné srdce. Pro účely Feng-šuej je nejlepší pěstovat rovné stonky. Kudrnaté stonky mají jinou symboliku, především pak symboliku točící se nebo spirálovité energie.

Rostlinu je možné pěstovat ve vodě nebo v půdě a má ráda částečný stín až rozptýlené sluneční světlo. Přímé sluneční světlo by mohlo vést ke spálení listů. Zalévejte pravidelně, pokud ji pěstujete v půdě, a vodu často měňte, pokud ji pěstujete ve váze s vodou.

Dávejte pozor, aby rostlina nežloutla. To může znamenat, že rostlina je vázána na kořeny a musí být přesunuta do většího květináče, nebo že dostává příliš mnoho slunečního světla. Pokud si všimnete odumřelého stonku, odstraňte jej.

Kam umístit Lucky Bamboo podle Feng-šuej

První možností je tzv. roh bohatství. Lucky Bamboo je totiž také podpůrnou rostlinou, pokud jde o bohatství a hojnost. Chcete-li přilákat více prosperity, umístěte tři nebo devět stonků do rohu bohatství. Chcete-li najít roh bohatství, postavte se u předního vchodu do vašeho domova nebo pokoje a vyhledejte levý krajní roh a tam rostlinu umístěte.

Další variantou je koutek vztahů. To vám může pomoci podpořit harmonizovat váš vztah. Chcete-li najít oblast vztahů ve vašem domě, postavte se u předních dveří nebo dvěří u pokoje a najděte pravý roh vašeho domova. Oblast vztahů může být i ve vaší ložnici. Najdete ji tak, že stojíte u dveří vaší ložnice a najdete pravý krajní roh místnosti. Umístěte do této oblasti vázu s vodou se dvěma stonky Lucky Bamboo. Jeden bude reprezentovat vás a druhý bude představovat vašeho partnera. Nejlepší je, když mají oba stonky podobnou velikost, což symbolizuje vyvážený vztah mezi vámi a vaším partnerem.

Lucky Bamboo můžete také umístit poblíž vchodu do vašeho domova, abyste do svého života vnesli některý z popsaných aspektů. Vstup do vašeho domova je totiž způsob, jakým do vašeho života přichází energie.

Poslední možností je umístit Lucky Bamboo na váš pracovní stůl, pokud jej doma máte. Podle Feng-šuej váš stůl představuje vaši kariéru, práci a vaši životní cestu. Pokud ve své práci chcete větší úspěch, může tato rostlina na stole inspirovat růst a exanzi ve vaší kariéře. Dále čtěte: Krásné bydlení podle Wabi sabi aneb Jak japonskou filozofii pro nedokonalé začlenit do svého domova.

Zdroj: The Spruce.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu