Máte již koupený přebalovací pult nebo podložku?

Pokud máme novorozeně, tak přebalování je každodenní práce maminek nebo i tatínků.
 Tipy a inspirace 
02. března 2016 18:59 / Internet
  0   0
Děťátko je na cestě a vy chcete mít vše včas zařízeno, abyste pak už mohli společně v pohodlí čekat na příchod dlouho očekávaného nového člena rodiny. Jednou z věcí, které můžete bez problémů nakoupit dopředu, ať už kvůli nejrůznějším pověrám, nebo protože nevíte pohlaví miminka, je přebalovací pult.

Základním předpokladem pro jeho koupi je uvědomění si rozdílu mezi přebalovacím pultem a přebalovací podložkou. Z principu jsou důležité obě části. Jako přebalovací pult vám může v domácnosti posloužit stůl, komoda nebo skříňka. Stěžejní je, aby byla co do výšky někde mezi pasem a boky maminky (nebo tatínka, záleží, kdo bude miminko přebalovat častěji). Docílíte tak pohodlného postavení při přebalování, nebudete se muset sklánět nebo naopak natahovat. Abyste přebalili miminko vždy bezpečně, je nutné, abyste se u přebalování cítili pohodlně a tedy také sebevědomě.

Na co se zaměřit při nákupu přebalovacího pultu?


Při koupi přebalovacího pultu mají rodiče několik možností:

základní přebalovací pult s poličkou,

přebalovací pult s vanou,

přebalovací pult v kombinaci s prádelníkem.

Všechny přebalovací pulty by měly mít ochranné vyvýšené mantinely kolem dokola. Nohy pultů by měly být robustní a stabilní. Při výběru by měli rodiče přebalovací pult zatížit a zahýbat s ním, pokud se kývá a je vratký, měli by si raději vybrat jiný model.

Přebalovací pult by měl mít místo pro uskladnění plen, vlhčených ubrousků, různých krémů a třeba i dětského oblečení, které maminka potřebuje mít po ruce. Věci mohou být uloženy v zásuvkách nebo na policích. Vše by měla mít ale maminka na dosah, aby nenechávala děťátko na přebalovacím pultu samotné.

Ceny přebalovacích pultů se liší podle použitého materiálu (plastové v porovnání s dřevěnými vyjdou levněji), počtu zásuvek, polic, jiného využití (např. k přebalovacímu pultu může být připevněna také dětská vanička) apod.

Když je málo místa


Řešíte-li však nedostatek prostoru, váš „přebalovák“ by neměl zabírat v bytě moc místa. Pro takovou příležitost se hodí skládací pulty, které hravě schováte za dveře nebo za skříň. Můžete je ale často také využít jako druhý pult, který uplatníte například v prvních měsících po narození děťátka, jež nebudete chtít přenášet z koupelny až do dětského pokoje, ale v klidu si ho zavinete v teple koupelny nebo v její blízkosti.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nový objev fosilií odhalil, že na severní polokouli kdysi žili obří ptáci podobní tučňákům

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Robotické sekačky usnadní péči o trávník. Musíte ale vědět, jaký typ vybrat

Zavřít reklamu