Jak doma nerušit děti poslechem hudby či televize. Existuje několik řešení

Vychutnejte si chvíle klidu u televize, aniž byste rušili děti či partnerku
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
08. září 2018 10:07 / Depositphotos
  1   0
Možná také řešíte stejný problém – máte malé děti, které jsou citlivé na hluk. Máte špatně zvukově izolovaný byt a chcete poslouchat s partnerem společně hudbu či si pustit film. Jaké jsou možnosti a jaké řešení je nejlepší? Máme opravdu dobré doporučení.

Možností je samozřejmě celá řada. Některé jsou finančně docela nenáročné, jiné mohou stát velké peníze. Probereme jednotlivé varianty a doporučíme „zlatou střední cestu“.

Propojení kabelem

Jde o nejjednodušší a nejlevnější řešení. Televize je vybavena konektorem typu jack 3,5 mm. Do něho můžete přímo připojit sluchátka. Pokud máte krátký kabel, musíte připojit prodloužení. Protože chcete poslouchat dva, je nutné ještě přidat kabelovou rozdvojku. Rozdvojka sama o sobě není drahá. Vyjde asi na 50 Kč. Kabel může být i nákladnější a záleží na jeho délce. Je ale pravda, že obyčejný třímetrový také nebude stát více než 50 Kč. Zdá se, že jde o nejlepší řešení. To je ale pouze první dojem.

Problém nastane ve chvíli, kdy po určité době užívání se některý z konektorů rozhodne dělat potíže. Ve sluchátkách začne praskat, občas vypadne zvuk, bude se ozývat chrastění. Řešením je zakoupení kvalitnějších kabelů, ale i u nich může po čase dojít k poruchám. Navíc jste ke zdroji zvuku stále připoutáni kabelem, což komplikuje pohodlí poslechu.

Bezdrátový systém

Můžete si koupit specializovaný bezdrátový systém, který se skládá ze sluchátek i stojanu, na který se sluchátka odkládají. To vše budete potřebovat dvakrát. Na začátku všeho bude opět kabelová rozdvojka jako v předchozím případě. Toto řešení vám dá volnost pohybu. Kvalita zvuku může být v závislosti na pořízených sluchátkách dost slušná. Potíž bude v tomto případě v ceně. Jedny sluchátka mohou stát kolem dvou tisíc. Pro dvojici je třeba vše vynásobit dvěma, a to už není úplně příjemná investice.

Bluetooth sluchátka

Abyste mohli připojit k televizi nebo jinému zdroji zvuku bluetooth sluchátka, potřebujete, aby zvuk byl vysílán pomocí bluetooth vysílače. Ten lze koupit v různých variantách. Existuje ale i takový, který je schopen k sobě připojit dvoje bluetoothová sluchátka. A přesně to je varianta, která vás zajímá. Do jednoho jacku na televizoru připojíte bluetooth vysílač – transmitter. Dvoje sluchátka pak spárujete s tímto vysílačem a máte vyřešeno. Sluchátka můžete použít samozřejmě i ta, která už máte doma.

Nebo si můžete koupit speciálně jen pro tento účel další. To už záleží na vás. Pokud se rozhodnete k nákupu v některém z čínských obchodních domů, vyjde vás bluetooth vysílač asi na 400 Kč a jednotlivá sluchátka zhruba na stejnou částku. Za ucelené bezdrátové řešení pro dvě osoby to není špatný výsledek.

Potřebujete odhlučnit byt?

Pokud vás ruší neustálé zvuky z okolí, mějte doma alespoň jednu dobře odhlučněnou místnost. Ideálně samozřejmě ložnici. Dlouhodobý hluk totiž působí na organismus velmi nepříznivě. Jak se zbavit hluku v bytě či domě, si přečtěte v našem článku zde.

Petr Vlach | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Žraloci jsou známí migracemi na velmi dlouhé vzdálenosti. Nový experiment odhalil zajímavou skutečnost

Tech

Možnosti ZOOMu u mobilních telefonů. Jaká je realita a jaká budoucnost

Dům a zahrada

Pokud si chcete pořídit štěňátko, nejprve si promyslete důležité faktory

Zavřít reklamu