Pach z bot nebo obouvání v sedě? I takovou otázku byste si měli položit při výběru botníku.

 Interier 
27. února 2016 20:22 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Botník Vám umožní, aby Vaše předsíň byla vždy čistá a uklizená.  Internet
Botníků není nikdy dost, stejně jako bot…jsou poházené všude možně po předsíni a my už si nevíme rady s tím, jak je skladovat. Nabídka botníků je ale neomezená, a tak si stačí jen vybrat a především správně zauvažovat nad tím, jaký typ by se hodil zrovna nám a kam ho umístíme. Botníky samozřejmě bývají umístěny v předsíni z praktického hlediska, ovšem každé bydlení nedisponuje dostatečným prostorem pro jejich umístění.

Výběr správného botníku by se ale neměl podceňovat. Celkový vzhled tohoto nábytku by měl být takový, aby ladil s ostatními předměty v místnosti. Nejčastěji narazíte na dva základní typy botníku, jedná se buď o botník otevřený, nebo uzavřený. Za praktičtější se však dají považovat ty uzavřené, jelikož v nich uskladněné boty zbytečně nevystavujete prachu a zároveň zabráníte případnému úniku pachu z bot do dalších místností. Botníky se samozřejmě vyrábějí v těch nejrůznějších velikostech, takže není problém je přizpůsobit velikosti místnosti. Pokud tedy máte malou předsíňku, není problém si pořídit menší botník a mít v něj v daném období uschovanou pouze sezónní obuv, a zbylé kusy mít uschované kdekoli jinde.

Kolik máte párů bot?

Do ideálního botníku by se vám navíc neměla jen vejít obuv. Šikovné je, když pojme také čisticí a ošetřující kartáče, spreje i krémy na boty.

Obouváš se v sedě?

Naprostou českou klasikou jsou asi metr dlouhé dvouřadé skříňky s hloubkou 35 až 40 centimetrů. V nich boty, na nich sedící taťka vyzouvající se po příchodu z práce. Nejen že tyto botníky plní právě jen funkci pohotovostního zásobníku, ale bohužel nedokážou zabránit linoucímu se zápachu ze zpocených nohou.

Výklopné boxy jako stavebnice

Velmi oblíbené jsou dnes mělké variabilní vyklápěcí boxy. Do nich lze svisle zasunout třeba tři páry bot. Boxů se dá zavěsit na zeď více, jdou třeba různě barevně kombinovat a dle potřeby přikupovat. Dávejte ale pozor, jaká velikost bot se tam skutečně vejde, některé boxy nepojmou pánskou obuv velikosti 45!

Boty, které tančí kolem tyče

Model z prodejen bot přichází také do domácností. Teleskopické tyče se jednoduše zapřou mezi podlahu a strop. Na ně se stavebnicově navléknou kroužky držáků bot. Kolik jich tedy celkem bude, limitujete jen vy a výška stropu. Boty sice nejsou uzavřené za dvířky, takže zápach dále hrozí, ale tím, že jich tento systém obsáhne opravdu třeba 50 párů, můžete boty střídat, a tak jim také dopřát žádoucí vyschnutí. A to je největším nepřítelem plísní!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu