Milovníci kávy mají doma kávový bar. Tipy, jak jej snadno vytvoříte

 Interier 
09. srpna 2020 07:58 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kávové bary jsou jednoduché a stylové Depositphotos
Káva je lahodná i zdravá a má miliony fanoušků. Pro některé z nich je samotná příprava kávy velmi důležitá, stejně jako samotná kávová zrna a jejich pražení. Takže co takhle vlastní domácí kávový bar?

Pro kávové fajnšmekry je domácí kávový bar téměř nezbytností. Zvlášť pokud k vám domů chodí na dobrou kávu i vaši přátelé. A vůbec se toho nebojte. Na kávový bar vám stačí opravdu malé místo, které vždy najdete, dokonce i v malém bytě. Prostě se jen rozhlédněte po svém domově a určitě přijdete na to, kam svůj kávový bar umístit.

Do baru dejte vše, co je k pití kávy potřeba

Ještě než začnete hledat místo pro svůj kávový bar, připravte si vše, co v něm chcete mít. Tedy především samozřejmě vše na samotnou přípravu kávy, ať už se jedná o automatický či kapslový kávovar nebo moka konvičku. Dále vám v baru nesmí chybět zásoba dobré kávy, hrnečky, lžičky, cukr pro ty, kdo svoji kávu sladí a v neposlední řadě v baru můžete mít i nějakou tu sušenku ke kávě.

Vše samozřejmě musí být pěkně vidět, takže pokud chcete mít kávový bar, rozhodně ho neschovávejte do některé z kuchyňských skříněk. To by ztrácelo smysl.

Přemýšlet můžete také nad tím, že okolí svého kávového baru také náležitě vyzdobíte a navodíte tak byť na malém kousku místa atmosféru oblíbené kavárny v centru vašeho města.

Jak vytvoříte kávový bar

Když máte pohromadě všechny věci, které chcete do svého kávového baru umístit, už víte, jak velký prostor pro svůj bar budete potřebovat. A to samozřejmě může být problém. Vaše kuchyně je dělaná na míru a už se do ní opravdu nic jiného nevejde, nebo máte malý byt.

Nic z toho vás o váš kávový bar nepřípraví. Pracujte s prostorem, který máte k dispozici.

Policový bar

Pokud nikde nemáte místo, pomozte si policemi. Vyberte takové, které se hodí k designu vašeho domova a umístěte do nich vše, co ve svém kávovém baru chcete mít. Nějaké to místo na zdi se vždy najde a navíc tak sůj bar můžete umístit prakticky do kterékoliv místnosti.

Police a kuchyňská linka

Na kuchyňskou linku byste asi celý svůj kávový bar vyskládali jen těžko, proto kombinujte. Část vybavení, především tedy tu přístrojovou část baru, nechte na kuchyňské lince a přidejte nějakou designovou poličku, která vám dotvoří zákoutí vašeho kávového baru.

Pojízdný barový stolek

Barové stolky jsou velmi šikovné a hodí se prakticky do všech prostor. Svůj kávový bar na něm vytvoříte snadno, záleží samozřejmě na tom, jak typ stolku si vyberete. Pokud bude policový, vytvoříte fakticky celý bar jen za pomoci stolku. V případě, že si pořídíte jednoduchý stolek, můžete ho znovu kombinovat s policemi. I tato kombinace vytvoří pěkné zákoutí kávového baru. Pojízdné barové stolky navíc mají tu výhodu, že je snadno přesunete do všech prostor, včetně těch venkovních a kávu tak sobě či přátelům připravíte třeba i na terase.

Variant je samozřejmě mnohem více. Pokud máte doma prostor, pořiďte si například samostatnou barovou skříňku. Bar můžete vytvořit třeba i na vaší stylové komodě, kterou rovněž zkombinujete s policemi. Je to jen na vás. Buďte kreativní, stylový a hlavně si pochutnejte na oblíbené kávě. Dále čtěte: Přineste si domů kousek přírody. Tipy, jak využít okrasnou trávu jako parádní dekoraci.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu