Několik přírodních vůní, které vám doma vylepší náladu

 Tipy a inspirace 
04. srpna 2020 16:43 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Příjemná přírodní vůně uklidňuje Depositphotos
Domov je místo, kde bychom se měli cítit zkrátka dobře. V dnešní době je samozřejmě snadné koupit nějakou umělou vůni, aby náš domov hezky voněl, ale ty jsou chemické a tím pádem taky trochu nebezpečné. Mnohem lepší jsou totiž vůně přírodní.

Pokud tedy chceme, aby náš domov skutečně krásně voněl a vůně v nás vyvolávala klid, musíme, ostatně jako vždy, povolat na pomoc přírodu. Proto jsme vybrali několik přírodních vůní, které dozajista vylepší vaši náladu.

Levandule

Levandule má uklidňující účinek a užít si ji můžete v mnoha formách. Třeba v přípravcích do koupele, jako balzámy či peelingy, nebo sušenou, jako přírodní vůni pro vaši domácnost.

Citrusovo kořeněné svíčky

Prostě zapálíte knot a začnete doslova nasávat jejich vůni. Tyto svíčky voní opojnou směsí mandarinek, červených pomerančů a bergamotových éterických olejů.

Vonná směs potpourri

Můžete si ji samozřejmě koupit v různých variantách a doma jen vysypat do ozdobné mísy, můžete si ji ale také snadno vyrobit doma z toho, co máte v kuchyni. Stačí jen rozkrájet pár citronů, ponořit je v míse do oleje a doplnit kořením, které je vám příjemné. Třeba hřebíčkem skořicí nebo oreganem.

Aromatické korále

Tyto korálky mají různé způsoby použití, takže jak s nimi ve vaší domácnosti naložíte, je jen na vás. Aromaterapeutické kuličky vyrobené ze vzduchem vysušené hlíny mohou absorbovat asi polovinu své hmotnosti v oleji. Takže nejlepší je korálky spojit s éterickými oleji a vznikne směs, která vaši domácnost krásně provoní.

Vonné sáčky

I vonné sáčky si můžete samozřejmě pořídit v obchodě, ale můžete si je rovněž sami vyrobit doma. Stačí jen kousek látky a trocha krejčovského umu. Sáčky, které si doma ušijet, pak naplníte sušenou vonnou směsí podle vašeho výběru.

Přírodní difuzér

Oleje z bergamotu, cedrového dřeva a pelargónie mohou otevřít komunikační kanály a vylepšit jakoukoliv náladu. Bergamotová kořenitá citrusová vůně oživuje, cedr má uzemněnou zemskou vibraci a uklidňující pelargónie dodají směsi její celistvost. Namočte malé větvičky nebo sušenou ozdobnou trávu do směsi, kterou doma snadno vyrobíte. Poté nalijte zbytek směsi do malé skleněné nádoby a nasáklé větvičky dejte dovnitř. Bude to skvěle fungovat a vonět, mnohem zdravěji než chemické difuzéry. Dále čtěte: Jaký polštář vybrat, když trpíte bolestmi za krkem.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu