Jak se starat o muškáty, aby vám krásně kvetly

Muškáty jsou krásné květiny
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
22. dubna 2020 14:00 / Depositphotos
  50   1
Muškáty se řadí mezi nejoblíbenější květiny. Můžete si je pořídit v různých barvách. Lidé si jimi zdobí okna a balkony. Když od vás dostanou dostatečnou péči, odmění se vám velkou záplavou květů. Zjistěte, jak se o ně dobře postarat, aby vám dělaly svojí krásou radost.

Pelargonie nejsou náročné na pěstování. Navíc dokáží dobře odolávat nejrůznějším chorobám a škůdcům. Když budete vědět, jak je správně pěstovat, narostou do velkých rozměrů a ozdobí váš interiér krásnými květy.

Výběr stanoviště

Muškáty byste měli umístit výhradně na slunné stanoviště. Prospívá jim světlo, teplo a sluneční paprsky. Pelargonie sice dokážou snést i polostinná stanoviště, ale rozhodně vám bohatě nevykvetou a nebudou vypadat tak hezky. Pokud vám na balkon či okna dostatečně nesvítí slunce, přemýšlejte o tom, zda tam neumístíte jinou květinu, které to nebude vadit.

Zálivka

Pelargonie vydrží bez vody několik dní a po zalití se dokáží rychle vzpamatovat. Umět správně zalévat pelargonie je ale důležité. Díky tomu se vám bohatě rozrostou. Zálivku byste měli přizpůsobit teplotě a intenzitě slunečního svitu. Substrát musí být neustále vlhký.

Rozhodně byste neměli muškáty zbytečně přelévat, protože vám budou málo kvést. Může je také zasáhnout šedá plíseň. Pelargonie nezalévejte na listy, ale zálivku směřujte přímo ke kořenům. Málokdo tomu věnuje pozornost, ale díky tomu se muškátům bude lépe dařit.

Muškáty zalévejte jednou denně. A to buď ráno, anebo večer. Když teplota přesáhne třicet stupňů Celsia, můžete je zalévat klidně dvakrát denně. Sledujte, jak rychle se substrát při vysokých teplotách vysušuje.

Hnojení

K tomu, aby vaše muškáty krásně kvetly, potřebují hnojivo. Bez něj se neobejdou. Dodávejte jim výživu během jara i léta. Přihnojujte je zhruba jednou za týden. Ideálně zvolte hnojivo, které je zaměřené speciálně na muškáty.

Kvalitní hnojivo pro muškáty by mělo obsahovat velké množství fosforu a naopak malé množství dusíku. Fosfor podporuje kvetení, dusík naopak tvorbu nových květů spíše pozastavuje.

Odstranění květů

K péči o muškáty patří i odstraňování starých květů. Potřebují mít prostor pro nové. Zbavte se zvadlých, uschlých a zažloutlých květů. Neměli byste je stříhat, ale vylamovat. Zabere vám to sice nějaký čas, ale bude to stát za to. Přečtěte si o tom, jak si na zahradě založit vlastní kompost.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Než si vybudujete své vlastní jezírko, je třeba si dobře promyslet jeho umístění

Zavřít reklamu