Jak vyčistit bílé boty, aby zase zářily

 Tipy a inspirace 
15. dubna 2020 15:16 / Eva Vogelová
  4   0
📷
6 fotografií v galerii
Přišel čas vytáhnout ze skříně oblíbené tenisky  Pixabay
Bílé tenisky pořád ještě nevyšly z módy. Začalo jaro, takže si je zase můžete vzít ven. Problém je, že si je párkrát nazujete a bílé tenisky už nebudou bílé. Musíte o ně pečovat mnohem důkladněji než o ostatní boty. Zjistěte, jak bílé tenisky vyčistit.

Bílá barva je krásná, ale bohužel se hned zašpiní. Dvojnásob to platí u bot. Stačí, abyste je někde jen jemně otřeli, a čisté už nebudou. Navíc bílá barva dokáže rychle zešednout, takže po chvíli už přestane zářit. Některou textilní obuv můžete vyprat v pračce, ale po několika vyprání se opotřebovávají jejich vlákna. Pokud chcete, aby vám sloužily co nejdéle, umývejte je ručně.

Jedlá soda

Jedlá soda je výborným pomocníkem v domácnosti. Kromě toho, že pohlcuje pachy a vyhání mravence, ji můžete použít i na čištění bílých bot. Nejprve je namočte, poté na ně nasypte jedlou sodu a opatrně je drhněte starým kartáčkem na zuby. Nakonec je umyjte vodou. Nenechávejte je vyschnout na slunci, protože sluneční paprsky mohou trochu barvu bot změnit.

Šampon na vlasy

Šampon nemusíte využít pouze na vlasy, nýbrž i na boty. Zkuste šampon, který podpoří vlasový objem či se dokáže vypořádat s lupy. Rozhodně nepoužijte žádný šampon pro zesvětlení vlasů. Vaše boty by se mohly nějak nechtěně zbarvit. Boty namočte do vody, potřete šamponem a opatrně drhněte kartáčkem na zuby. Následně je důkladně opláchněte a nechte vysušit.

Prací prášek

Do pračky boty rozhodně nedávejte, ale na jejich ruční čistění můžete použít prací prášek. Smíchejte ho s vodou, vezměte si kartáček na zuby a začněte boty opatrně drhnout. Nejspíš vám to nebude trvat dvě minuty, ale výsledek jistě bude stát za to. Nakonec boty důkladně opláchněte a nechte vyschnout.

Gumový lem

Některé tenisky mají bílé gumové lemy, které se rychle zašpiní. Pochopitelně nestačí vyčistit tenisky a nechat špinavý gumový lem. Nachystejte si bělicí zubní pastu a kartáček na zuby. Gumu namočte a naneste na ni pastu. Následně ji opatrně vydrhněte starým zubním kartáčkem. Vaše boty by v tuto chvíli měly opět zářit. Dále čtěte: Lak nemusíte použít jen na vlasy, může vám být v domácnosti skvělým pomocníkem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu