Jak vyčistit bílé boty, aby zase zářily

Přišel čas vytáhnout ze skříně oblíbené tenisky
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
15. dubna 2020 15:16 / Pixabay
  4   0
Bílé tenisky pořád ještě nevyšly z módy. Začalo jaro, takže si je zase můžete vzít ven. Problém je, že si je párkrát nazujete a bílé tenisky už nebudou bílé. Musíte o ně pečovat mnohem důkladněji než o ostatní boty. Zjistěte, jak bílé tenisky vyčistit.

Bílá barva je krásná, ale bohužel se hned zašpiní. Dvojnásob to platí u bot. Stačí, abyste je někde jen jemně otřeli, a čisté už nebudou. Navíc bílá barva dokáže rychle zešednout, takže po chvíli už přestane zářit. Některou textilní obuv můžete vyprat v pračce, ale po několika vyprání se opotřebovávají jejich vlákna. Pokud chcete, aby vám sloužily co nejdéle, umývejte je ručně.

Jedlá soda

Jedlá soda je výborným pomocníkem v domácnosti. Kromě toho, že pohlcuje pachy a vyhání mravence, ji můžete použít i na čištění bílých bot. Nejprve je namočte, poté na ně nasypte jedlou sodu a opatrně je drhněte starým kartáčkem na zuby. Nakonec je umyjte vodou. Nenechávejte je vyschnout na slunci, protože sluneční paprsky mohou trochu barvu bot změnit.

Šampon na vlasy

Šampon nemusíte využít pouze na vlasy, nýbrž i na boty. Zkuste šampon, který podpoří vlasový objem či se dokáže vypořádat s lupy. Rozhodně nepoužijte žádný šampon pro zesvětlení vlasů. Vaše boty by se mohly nějak nechtěně zbarvit. Boty namočte do vody, potřete šamponem a opatrně drhněte kartáčkem na zuby. Následně je důkladně opláchněte a nechte vysušit.

Prací prášek

Do pračky boty rozhodně nedávejte, ale na jejich ruční čistění můžete použít prací prášek. Smíchejte ho s vodou, vezměte si kartáček na zuby a začněte boty opatrně drhnout. Nejspíš vám to nebude trvat dvě minuty, ale výsledek jistě bude stát za to. Nakonec boty důkladně opláchněte a nechte vyschnout.

Gumový lem

Některé tenisky mají bílé gumové lemy, které se rychle zašpiní. Pochopitelně nestačí vyčistit tenisky a nechat špinavý gumový lem. Nachystejte si bělicí zubní pastu a kartáček na zuby. Gumu namočte a naneste na ni pastu. Následně ji opatrně vydrhněte starým zubním kartáčkem. Vaše boty by v tuto chvíli měly opět zářit. Dále čtěte: Lak nemusíte použít jen na vlasy, může vám být v domácnosti skvělým pomocníkem.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zase funguje. Vesmír sleduje už 31 let

Tech

Pilot vylezl za letu na křídlo bombardéru, aby uhasil požár motoru

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Zavřít reklamu