Jak zbavit sprchovou hlavici vodního kamene a dalších nečistot bez použití chemických prostředků

Sprchová hlavice se časem zanese vodním kamenem
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
13. března 2020 15:39 / Depositphotos
  19   1
Z nové sprchové hlavice teče voda silným proudem, což je pro tělo příjemná masáž. Časem se však na ní začne usazovat vodní kámen, který otvory částečně zacpe a proud vody už nebude tak silný. Zjistěte, jak ji důkladně vyčistit.

Na sprchové hlavici se neusazuje pouze vodní kámen, ale další bakterie a nečistoty. Zablokování otvorů může způsobit, že se sprchová hlavice zcela nevysuší a začnou se v ní hromadit plísně.

Jediným problémem není ucpání otvorů, ale i to, že se nečistoty ze sprchové hlavice na vás budou padat při sprchování. Většinu sprchových hlavic můžete odejmout. Může se stát, že povrch bude však tak zanedbaný, že vám odšroubovat nepůjde. Máme pro vás návod pro obě varianty.

Odnímatelná sprchová hlavice

Pokud můžete sprchovou hlavici odejmout, sežeňte si následující předměty k tomu, abyste ji mohli důkladně vyčistit.

  • bílý ocet
  • velký hrnec
  • starý zubní kartáček
  • párátko

Čištění

Nejprve si připravte velký hrnec. Nalijte do něj větší množství octa tak, aby v něm byla sprchová hlavice ponořená celá. Ocet zahřejte. Neměl by být vařící, ani studený, ale spíše teplý. Následně do hrnce sprchovou hlavici namočte. Ujistěte se, že je tam ponořená skutečně celá. Nechte ji tam ležet zhruba tři čtvrtě hodiny.

Pokud vytáhnete sprchovou hlavici z hrnce a bude na ní stále hodně usazenin, celý proces opakujte znovu. Dále hlavici z hrnce vyjměte a připravte si starý zubní kartáček. Dočistěte s ním tvrdé usazeniny, které tam zůstaly. Na ty, které se uchytily v otvorech, patrně zubní kartáček nebude stačit. Proto zkuste nejmenší usazeniny vyčistit párátkem. Nakonec sprchovou hlavici opláchněte vodou a nasaďte zpátky.

Neodnímatelná sprchová hlavice

Pokud sprchovou hlavici nemůžete odšroubovat, nachystejte si potřebné předměty k jejímu vyčistění a postupujte následovně.

  • plastová taška či sáček
  • bílý ocet
  • lepicí páska
  • starý zubní kartáček
  • párátko

Čištění

Mytí neodnímatelné sprchové hlavice bude podobné jako odnímatelné s tím rozdílem, že nebudete potřebovat hrnec, ale plastovou tašku. Ta by však měla být velmi odolná. Nalijte do ní ocet a namočte tam sprchovou hlavici. Utěsněte ji lepicí páskou, aby z ní ocet nevytekl. Nechte ho působit zhruba čtyři hodiny.

Trvá to déle, protože v tomto případě ocet nemůžete zahřát. Následně odstraňte zbylé usazeniny s pomocí starého kartáčku na zuby a párátka. Nakonec už stačí sprchovou hlavici pouze opláchnout vodou. Dále čtěte: Co všechno můžete vyčistit s obyčejnou drátěnkou?

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu