Kombinace keramiky a dřeva dodá koupelně šmrnc

 Interier 
11. března 2020 12:00 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Dřevo v koupelně je stále více oblíbené Depositphotos
Koupelna a dřevo – na první pohled sice nejde toto spojení moc dohromady. Jenže opak je pravdou. Uvítají ho zejména příznivci přírodního stylu bydlení.

Dřevu nesvědčí mokro ani vlhko – a obojího bývá v koupelně dost. Pokud použijete kvalitní tvrdé dřevo, které má správnou povrchovou úpravu, a budete se k němu chovat šetrně, klidně ho v koupelně můžete použít. Z dřevin jsou vhodné především ty z exotických stromů, které rostou ve vlhkém klimatu a jsou vůči vodě odolné. I když použití dřeva v koupelně může být trochu náročnější na údržbu, má jednu velkou výhodu – dokáže prostor proteplit a vtisknout mu rustikální styl. Nejlépe v koupelně působí dřevo v hnědých odstínech, které kontrastují s bílou sanitou, ale vyhýbat se nemusíte jiným barevným lazurám či nátěrům.

Podlaha a obklady

Dřevo a podlaha, to patří k sobě. V koupelně to ale není nejideálnější spojení. Pokud si dřevěnou podlahu přejete, použijte ji v té části koupelny, kde nebude trpět stříkající vodou. Kolem vany, sprchy a umyvadla položte raději dlažbu.

Velmi efektně vypadají na stěnách koupelny dřevěné obklady. Je lepší je opět instalovat na místa, která nejsou v blízkosti vody, ale kde pěkně vyniknou. Mohou být do výšky okolo 1 metru nebo přes celou výšku místnosti. V dřevěných stavbách – srubech – bývají všechny nebo většina stěn ze dřeva, tedy i v koupelně. Můžete je ponechat tak nebo v tomto případě postupovat obráceně – stěnu za vanou, sprchou, umyvadlem ochráníte keramickým obkladem a vše ostatní zůstane dřevěné.

Důležitým prvkem v koupelně je ovšem dobré větrání. Umístíte–li koupelnu do podkroví, hezky se tu uplatní trámová konstrukce. Pak už stačí přidat jen pár dřevěných doplňků.

Mokrý nábytek raději otřete

Nejčastěji se dřevo v koupelně objevuje na nábytku. Bývají tu nízké, vyšší skříňky, které slouží k ukládání koupelnového textilu, kosmetiky atd. Působením vody jsou nevíce vystaveny desky pod umyvadly, měly by mít proto kvalitní povrchovou úpravu a neměla by na nich zůstávat stát voda, tu je potřeba vždy otřít.

Krásné doplňky

Pokud si chcete pořídit do koupelny něco ze dřeva a neplánujete větší úpravy, nejjednodušší je koupit sem doplňky. Může to být stolička, koš na prádlo, zrcadlo, věšáky, dóza na kosmetiku, ale také mýdlenka. Dále čtete: Dřevěná umyvadla vypadají luxusně, jejich údržba je ale náročnější.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu