Buďte in: Zahradní trendy pro rok 2019

 Exterier 
20. května 2019 16:38 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Inspirujte se trendy v zahradě Internet
Tak, jak se mění trendy v bytovém designu, mění se i v oblasti zahradní architektury. Pokud tedy chcete držet krok s dobou, můžete se letošními zahradními trendy nechat inspirovat.

Moderní zahrada by podle odborníků měla být nejen hezká, ale i praktická a hlavně šetrná k životnímu prostředí. Navíc by měla odrážet osobnost majitele. V posledních letech designeři kladou velký důraz na propojení exteriéru s interiérem. V módě jsou tak různé obří skleněné stěny, díky kterým mají lidé v domě před sebou prakticky každý den jiný živý obraz. A jaké jsou aktuální trendy v zahradě?

Jde to i bez trávníků

Sucho trápí poslední roky snad každého majitele zahrady. A kdo má trávník, moc dobře ví, že bez vody bude v parných dnech vypadat opravdu hodně smutně. Nemusíte ale zoufat, zahrada se bez trávníku klidně obejde a bude rozhodně vypadat lépe než vyprahlá zem pokrytá spálenou trávou. Stačí osázet plochu suchomilnými stepními rostlinami. Tento trend k nám přišel z Kalifornie a získává si čím dál více příznivců.

Stop imitacím

V moderní zahradě je dobré se širokým obloukem vyhnout různým napodobeninám a imitacím, in jsou opravdové materiály. A nemusí jít jen o kámen nebo dřevo, v módě je i beton, který se ovšem netváří jako cokoliv jiného než zase beton. S materiály pak souvisí i další trend, a to je v maximální míře využít lokální možnosti. Je lepší sáhnout po pískovci z místního lomu než po dokonalém produktu přivezeném z druhého konce zeměkoule. Totéž platí i o rostlinách - dávejte přednost těm, které ve vašem místě přirozeně rostou. Nejsou o nic méně krásné než kdejaké exotické krásky, které je pak problém v našich podmínkách udržet ve formě.

Oheň v zahradě

Zahrada je ideálním místem k prožívání společných zážitků a ohniště k tomu dává skvělou příležitost. Opečte si společně buřty na ohni. Jen skutečné plameny dodají pokrmům jedinečnou chuť a vůni. A nebo se kolem ohniště jen tak posaďte se sklenkou dobrého vína a povídejte si. Ne nadarmo se říká, že oheň pohlcuje myšlenky, což se v dnešní uspěchané době ohromně hodí. O tom, jak si na zahradě postavit ohniště, jsme psali zde.

Vařte pod širým nebem

Moderní je také na zahradě vařit. Kromě jedinečné atmosféry vám vaření v zahradě dodá i další pozitiva - budete moct k nedělnímu obědu pozvat opravdu početnou společnost. Někdo si na zahradě vybuduje takřka profesionální kuchyň, jiný si vystačí třeba s grilem.

Biopool je hitem

Vodní prvek k zahradě patří a může mít mnoho podob. Někdo si pořídí malé jezírko, jiný koupací vodní plochu a další zase bazén. Pokud už se rozhodnete pro bazén a chcete být in, pořiďte si takový, který k čištění využívá biologické prostředky místo chlóru. Jde o takzvaný biopool, tedy metodu založenou na řízené ionizaci. Voda pak bude mít příjemnou vůni a bude plná života.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu