Máte na zahradě bazén a jedete na dovolenou? Nezapomeňte na pár důležitých věcí

 Exterier 
29. července 2019 08:17 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Zahradní bazén je třeba před dovolenou zabezpečit Depositphotos
Na letní dovolenou se každý těší, ale přináší to s sebou i řadu starostí. Nejen s tím, jak se zabalit na cesty, ale i jak zabezpečit dům či zahradu. Před odjezdem na dovolenou musíte myslet na vše, i na váš zahradní bazén.

Kdo má doma kytky, obvykle si pořídí samozavlažovací květináče nebo poprosí hodné sousedy, aby jednou za čas přišli zeleň zalít. Ale pokud máte na zahradě bazén, musíte myslet i na něj, což mnoho lidí podceňuje. Poradíme vám, jak bazén na dobu vaší nepřítomnosti připravit. Jen tak se můžete po návratu domů těšit na křišťálově čistou vodu. Stačí si vzít k srdci čtyři jednoduché rady.

Zkontrolujte filtraci

Před odjezdem na dovolenou nebo v neděli z chalupy je vhodné zkontrolovat čistotu filtrační náplně v pískové filtraci a vyčistit filtrační košíčky ve skimmeru a v čerpadle filtrace. Neuškodí preventivně pískovou náplň řádně propláchnout. To lze snadno pouze otočením páky na čerpadlu filtrace. Pokud je však hodně znečištěná, raději ji vyměňte za novou. Pískové náplně jsou běžně k dostání v ceně kolem 250 korun za 25 kilogramů.

Vyčistěte bazén

Sesbírejte síťkou z hladiny všechny plovoucí nečistoty a dno bazénu důkladně vysajte bazénovým vysavačem. Je-li to nutné, očistěte i proužek nánosu, který se často tvoří na rozhraní stěny bazénu a vodní hladiny.

Věnujte se vodě

Testerem překontrolujte hodnotu pH a obsah chlóru ve vodě a obojí upravte na požadovanou hodnotu. Aplikujte preventivně algicid, tedy přípravek proti tvorbě řas. Zajistěte, aby po dobu vaší nepřítomnosti měla voda stálý přísun správného množství chloru, který ji dezinfikuje. Ideální je k tomu použít plovoucí dávkovač, do kterého vložíte pomalu rozpustné tablety Chlor T.

Nezapomeňte bazén zakrýt

Poslední krok, který byste měli před odjezdem učinit, je zakrýt bazén krycí plachtou. Tak vodu ochráníte před zbytečným znečištěním (prach, pyl, listí nebo hmyz) a dál snížíte případné nebezpečí jejího zakalení nebo zezelenání. Zajistěte, aby po dobu vaší nepřítomnosti písková filtrace automaticky alespoň jednou za den přefiltrovala celý objem vody v bazénu. Vyplatí se požádat někoho z rodiny nebo spolehlivého souseda, aby se občas zašel podívat, zda filtrace běží, jak má.

A to je vše. Po návratu z cest byste měli mít vodu v bazénu stejně čistou jako před odjezdem.

Vodní S.O.S.

Majitelé bazénu musejí čas od času řešit nejrůznější problémy. Většinou se ale vždy najde snadné řešení.

Co dělat, když se voda zakalí?

Nejde o žádnou velkou komplikaci a náprava je jednoduchá. Do vody vmíchejte flokulant, který kal vysráží do drobných vloček. Ty pak snadno odstraníte bazénovým vysavačem. Vodu důkladně přefiltrujte.

Co dělat, když voda začne zelenat?

Do bazénu vmíchejte rychle účinkující dezinfekční prostředek a přidejte flokulant na vysrážení nečistot. Ty pak vysajte a vodu následně filtrujte, dokud není zase průzračná. O tom, jak zabezpečit dům, jsme psali zde.

Témata: zahrada, bazén, dovolená
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Vágner otevřeně o úniku před smrtí, vztazích se Zagorovou, Pilarovou i svými dětmi

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu