Údržbu si zaslouží i vaši pomocníci. Víte jak pečovat o mop, hadr či smeták?

V těchto pomocnících se ukrývá spousta špíny, mastnoty a bakterií
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. května 2019 19:58 / Shutterstock
  0   0
Během domácího úklidu používáte celou řadu pomocníků. Víte však, jak o ně správně pečovat, aby vám stále kvalitně sloužili?

Vysavač, mop, smeták, hadry, prachovka. Tyto věci jsou nejčastěji používané při běžném úklidu. Ale jenom tehdy, pokud se o ně jejich majitel dobře stará. V opačném případě mohou nadělat více škody než užitku. Každá z výše jmenovaných věcí je totiž po úklidu plná prachu, špíny, mastnosty a především bakterií. Na co je tedy potřeba dbát?

Péče o vysavač

Ať už používáte sáčkový či bezsáčkový vysavač, je nutné jeho nádrž pravidelně vyčistit od různých drobků, vlasů a následně ji propláchnout nejlépe horkou vodou. Kontrolujte také sací hubici a nádstavce, zda v nich neulpěla nějaká větši nečistota, která by bránila důkladnému vysávání. Zapomínat byste neměli ani na filtry. I ty je nutné čas od času vyměnit nebo alespoň důkladně vyčistit. Mějte na paměti, že čím lépe se staráte o svůj vysavač, tím déle a dobře vám bude sloužit. 

Mopy lze i vyprat

Pravidelnou údržbu si také žádají násady na mop. Bavlněné a mikrovláknové hadry jednoduše můžete hodit do pračky. Houbové hlavice se perou rovněž ručně s použitím mycího přípravku. Hlavici, která je napevno, vyperte v horké vodě ručně a nechte důkladně uschnout. Nikdy, ale opravu nikdy neschovávejte do komory či skříně mop, který je ještě mokrý. Jednak vám může hadra zplesnivet a hlavně je ideální živnou půdou pro bakterie.

Vypraště smeták

Zametete a smeták jde do kouta tam, kde byl? Chyba. I o tohoto pomocníka je potřeba pravidelně pečovat. Když jej otočíte vzhůru nohama, zjistíte, kolik je v něm usazeno špíny a prachu. Jednoduše ji vysajte, pak smeták namočte do kbelíku s horkou vodou a mycím přípravkem. Na závěr vše spláchněte proudem čisté vody a nechte smeták někde zavěšený štětinami dolů.

Houby do mikrovlnky

Hadry a houbičky byste měli po každém úklidu vždy vyprat. A co se týče mycích houbiček, máme pro vás skvělý tip. Nejprve je vyperte v horké vodě s mycím přípravkem a dejte je na půl minuty do mikrovlné trouby. Tím zničíte takřka všechny bakterie. A mikrovlnka toho umí ještě mnohem více. Další tipy, jak ji využít nejenom pro ohřev jídla, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu