Bonsaj vytváří pozitivní energii, pro někoho ale naopak negativní. Feng-šuej říká, jak tento strom správně používat

 Tipy a inspirace 
28. září 2021 12:43 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
U bonsají velmi záleží na jejich umístění Depositphotos
Bonsaj může doma vytvářet vynikající energii pro vás, ale pro někoho jiného může být tento strom naopak špatnou Feng-šuej energií. Proč?

Některá pravidla ve světě Feng-šuej jsou totiž velmi jasná a některá lze interpretovat různě. Pokud jde o Feng-šuej u bonsají, jde o velmi vratký led. Může totiž dobře fungovat pro vás, ale pro ostatní ve vaší domácnosti tomu může být naopak. U bonsají totiž platí, že každý to tak trochu může cítit po svém. Pokud tedy vy sami máte z bonsaje dobrý pocit, pak je vše v pořádku. A jak vlastně bonsaje ve Feng-šuej používat?

Jak s bonsají doma zacházet

Rostliny bonsají jsou samozřejmě nádherné, protože jde v podstatě o celý strom v miniaturní verzi. Bonsaje existují ve všech možných tvarech a velikostech od jednoho vzpřímeného stromu po malý les převážně horizontálních stromů. Mnoho stromů a keřů  roste v miniaturní formě od kalifornského sekvoje po cypřiš a jalovec. Bonsaje jsou také krásným uměleckým dílem, které vyžaduje trpělivost a cit. V opačném případě, pokud je zanedbáte, budou vypadat opravdu hrozně.

Nejlepší umístění jakéhokoliv Feng-šuej stromku je definováno prvkem Feng-šuej a korespondencí s konkrétní oblastí bagua. Jedná se o symbol reprezentující přírodu i dřevo. Tam patří i bonsaje, a proto je umístěte do oblasti bagua, která je buď definována dřevem (východ a jihovýchod), nebo živena dřevem (jih). Pak by bonsaje měly přinášet dobrou energii všem v domácnosti.

Jak s bonsají zacházet v kanceláři

Mějte na paměti, že pro rostliny Feng-šuej existují lepší možnosti než zrovna kancelář. Pokud ale chcete do své kanceláře přilákat trochu pohody, pak tedy budiž. Mějte ale na paměti, že se o strom budete muset starat i tam. Protože i když se jedná o staré umění, o kterém se říká, že podporuje kultivovanost a trénink mysli, stejně jako estetický pohled, bonsaje s vámi nemusí vždy chtít mluvit. Dále čtěte: Pokud nechcete kupovat drahé svíčky, udělejte si je doma. Ani ty vonné nevyžadují velkou zručnost.

Zdroj: The Spruce.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu