Chcete, aby vaše domácnost měla šmrnc? Pořiďte si malý, ale důmyslný doplněk

 Interier 
28. dubna 2019 10:55 / Marcela Plachá
  0
📷
1 fotografie v galerii
Do moderní domácnosti jednoznačně patří barový stůl Depositphotos
Pořiďte si rodinku barových židlí s tátou barovým stolkem a hned u vás bude veseleji. Barové židličky (nebo i stoličky) dodají interiéru mladistvou svěžest. Barový stůl může mít různé podoby, obvykle je ale štíhlý, šarmantní a svůdný. Rádi si s ním dáte sklenku vína. Oproti tomu barový pult je často více seriózní a méně laškovný. Bývá na něm ale více prostoru pro případný lahůdkový raut nebo práci na notebooku.

Barový stůl oceníte zejména ve větším prostoru. Barový stůl může elegantně oddělit kuchyň od jídelny, nebo jídelnu od obývacího pokoje. Barový stůl je plnohodnotným stolem, u kterého můžete běžně nejen stolovat.

V ideálním případě by měl ladit se zbývajícím vybavením, zejména s jídelnou. Obáváte se, že se vám barový stůl nevejde do jídelny? Pořiďte si tedy malý barový stolek. Je útulný a především praktický. Velmi rychle si ho oblíbíte a budete ho využívat nejen jako odkládací plochu. Právě díky mnohostrannému využití jsou barové stolky běžnou součástí moderních domácností.

Barové židle

Barové židle dávno nepatří jen do baru. Skvěle je využijete také v běžné domácnosti. Využijete je při posezení s přáteli, popíjení kávy, během vaření, pro posezení při telefonování apod.

Velmi pohodlně se sedí zejména na čalouněných barových židlích, své kouzlo mají ale také plastové či kovové barové židle, které vynikají jednoduchou elegancí a vzdušností. Kovové židle nadchnou každého, koho baví moderní a svěží design. I v tomto případě nabízí barové posezení stylové východisko v případě problémového dispozičního řešení. Designové barové židle totiž elegantně spojují a také decentně oddělují jednotlivé části domácnosti. Do venkovsky laděného prostoru se pak hodí masivní barové židle z borového dřeva.

Nechejte se překvapit

Možná si říkáte, že barovou židli nepotřebujete a ani nikdy nevyužijete. Možná pak budete překvapeni, jak může být pohodlná a jak často se o ní budete opírat. A možná dokonce bude barová židle frekventovanější než běžná jídelní židle. Zejména čalouněnou barovou židli si zamilujete pro její pohodlí a jakousi „okamžitou připravenost“ - zkrátka kdykoli se o ni můžete opřít, na chvilku ulevit nohám i páteři.

Rozměry

Stále častější součástí moderních domácností je barové posezení spojené s kuchyňským ostrůvkem. Pokud si chcete také užívat vysokého posedu, pečlivě si přeměřte výšku desky či samotného ostrůvku. Obvykle dosahuje 91 až 95 cm, k pohodlnému sezení je proto nutné zvolit barové stoličky se sezením ve výšce 65 cm. Naprostá většina barových židlí a stoliček má nastavitelnou výšku posedu. U barového stolku musíte vybírat pečlivěji – tady už výšku měnit nebudete. Vhodně zvolené rozměry ještě více zpříjemní vysoké sezení a činnost na stolku. O tom, co vše je třeba zvážit před pořízením kuchyňského ostrůvku, jsme psali zde.

Designový prvek

Pokud vás vysoký posed baví a plánujete časté využívání barových stoliček, vyplatí se pořídit stoličky s čalouněným sedákem. Naopak jestliže je barová stolička spíše designový prvek, který má interiéru dodat trochu originality a extravagance, nemusíte na sedáku trvat.

Všeobecně samozřejmě platí, že na čalouněné stoličce se sedí více měkce. Pokud se při posezení chcete také opírat, zvolte spíše barovou židli. Designově zajímavější bývají plastové barové stoličky, které vás zaujmou širokou škálou barvených odstínů a také minimalistickou velmi příjemnou siluetou. Velmi dekorativní jsou také barové stoličky v industriálním stylu, které jsou hitem zejména mezi mladšími lidmi.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu