Hledáte inspiraci pro svůj nový interiér? Vsaďte na sklo

Skleněné osvětlení dodává interiéru eleganci a vzdušnost
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
26. března 2019 09:57 / Gordana Glass
  0   0
Využití skla patří v současnosti k velkému trendu při zařizování interiéru. Nebojte se ho, hodí se do obývacího pokoje, ložnice i koupelny. Do domu či bytu dokáže vnést vzdušnost, světlo, eleganci i funkčnost.

Sklo je nadčasový materiál, který je v současnosti velkým lákadlem projektantů, designérů a architektů. Snadno se kombinuje s barvami a jakýmkoli jiným materiálem. Přestože se řada lidí skla bojí kvůli jeho křehkosti, jde o velmi pevný materiál, který dokáže prostor prosvětlit, opticky zvětšit a dát mu vzdušnost. Je antialergenní a praktický na údržbu. Navíc podtrhuje charakter místnosti. Jednou z předních světových umělkyň tvořících ze skla je výtvarnice Gordana Glass.

„Svá díla vytvářím technikou lehaného skla, při čemž do roztaveného materiálu vkládám barevné pigmenty v kombinaci s čistým zlatem a platinou,“ uvedla sklářka.

Kromě skleněných obrazů tvoří originální užitné umění, interiérový a doplňkový design, skleněné plastiky i třeba lustry. „Vždy mě fascinovalo, jak se dá díky harmonii barev a tvarů změnit prostý dům na útulný domov. Líbí se mi překračovat běžnou představivost a tvořit ze skla vše, u čeho by si málokdo dokázal představit, že vůbec lze touto technikou vytvořit. Mám tím na mysli stolky, zástěny, dveře, schody, povrchové krytiny, lišty a mnoho dalšího,“ doplnila výtvarnice.

Pro soukromého klienta vytvořila Gordana Glass originální skleněný lustr. Právě skleněné osvětlení dodává interiéru eleganci a vzdušnost. Inspirovat se můžete originálními interiérovými prvky přední světové sklářky Gordany Glass. Její galerie najdete v Praze i Bratislavě. Malou ukázku naleznete v naší fotogalerii.

Ema Maxová | inStory.cz
Témata: sklo, interier, inspirace
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Konec triasové doby zabil vše v mořích a přinesl milion let dešťů

Tech

Satelitní snímky naznačují, že Severní Korea trénuje kamikadze delfíny

Dům a zahrada

Kouzlete doma s vůněmi podle libosti a vyrobte si difuzér

Zavřít reklamu