Tabulová stěna dodá pokoji moderní šmrnc. A nemusí být jenom černá
Původní účel tabulové barvy byl zprvu určený opravdu jenom pro opravu školních tabulí. Ale postupem času se z ní stal trend moderního bydlení a dnes lze stěnu natřenou tímto speciálním nátěrem najít v nejednom dětském pokoji. A nejenom tam.
Na všechny povrchy
Velkou výhodou tabulové barvy je to, že se hodí k aplikaci na dřevo, dřevotřísku, beton, omítku, vláknocementové plochy i na kov. Ovšem pozor, pokud má vaše zeď nějakou strukturu, bude trochu obtížnější tento typ barvy použít. Ujistěte se, že zeď, kterou chcete pokrýt, je naprosto rovnoměrná, a pokud tomu tak není, použijte před její aplikací brusný papír a vyhlaďte ji.
Nemusí být jen černá
Tabulové barvy se dají sehnat prakticky v jakékoliv barvě, ne jenom v černé. Velmi pěkně v interiéru působí olivová nebo hořčicová. Díky tabulové barvě tak máte šanci dát prostor vašim dětem k seberealizaci a nechat je bez obav čmárat po stěnách. Pro psaní lze využít jak křídu, tak i speciální křídové popisovače nazývané také tekutá křída. Na odstranění maleb lze jednoduše používat navlhčené houbičky nebo hadříky, naprosto stejně, jak jste tomu přivykli ve škole.
Ekologická nezávadnost
Další nespornou výhodou tabulové barvy je její ekologická nezávadnost. Díky tomu může být aplikovaná jak v kuchyních, tak v dětských pokojíčcích. A navíc netřeba mít strach, že byste jakkoli poškodili podklad nacházející se pod vrstvou tabulové barvy. A pokud budete chtít změnu, můžete ji třeba přelepit tapetou, které jsou stále v módě. Více jsme na toto téma, včetně inspirace, psali zde.
Několik vrstev
Pokud si budete tabulovou barvu aplikovat sami, pak počítejte s několika vrstvami nátěru, potřeba budou alespoň dvě, ale klidně i čtyři. Zde velmi záleží na povrchu dané stěny i značce. A stejně tak potřebuje barva svůj čas na prosychání, což trvá obvykle tři dny. Poté můžete vzít křídu a celou stěnu jí přemažte a vyčistěte suchým ručníkem. Pak bude stěna připravena na první malby.