Přemýšleli jste již nad koupí zmrzlinovače?

 Technika 
26. července 2017 22:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zmrzlinovače pro domácí výrobu zmrzliny si nacházejí čím dál tím víc příznivců. Shutterstock
Zdravou a lahodnou domácí zmrzlinu si můžete připravit s pomocí kvalitních a výkonných výrobníků zmrzliny, tzv. zmrzlinovačů. Získáte tak v letním období výhodu vlastního chutného osvěžení a navíc tak můžete zpracovat ovoce, které se vám urodí na zahrádce. Výhodou zrmzlinovačů je pečlivé promíchání všech ingrediencí (tj. ovoce, jogurtu, smetany), které z vaší zmrzliny udělají mistrovské a osvěžující dílo!

Při nákupu zmrzlinovače pro výrobu domácí zmrzliny je důležité vědět, kolik jí budete chtít připravovat. Jednoduché zmrzlinovače bez chladicí jednotky zvládnou udělat jen jednu várku zmrzliny denně, přístroje s vlastní chladicí jednotkou umí jednu várku za druhou.

Oba typy mají své výhody a nevýhody.

Zmrzlinovač bez chladicí jednotky má jednu velkou nevýhodu. Je závislý na mrazáku. Jeho hlavní součástí je totiž dvojstěnná nádoba s chladicím médiem, která do sebe v mrazáku naakumuluje potřebný chlad. Teprve pak v ní lze zmrzlinu připravit. Cena těchto strojků začíná už pod tisícem korun.

Zmrzlina se dá vyrobit také s kuchyňským robotem, lze-li k němu dokoupit jako příslušenství chladicí misku. Ta se také dává do mrazáku, ideálně na 24 hodin. Vzhledem k tomu, že výška nádoby se pohybuje od 12 do 19 centimetrů a průměr od 18 do 24 centimetrů, doporučujeme si nejprve změřit, jestli se do vašeho mrazáku vůbec vejde. Pořizovací cena chladicí misky pro kuchyňské roboty začíná zhruba na 1800 korunách a k tomu je ještě třeba připočítat cenu samotného robotu. 

Naproti tomu zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou nepotřebují pro přípravu zmrzliny už žádný další přístroj, vše zvládnou sami. Umíchání zmrzliny v nich však trvá zhruba dvakrát déle a ze srovnání spotřeby elektrické energie vycházejí hůř. Zmrzlinovače bez chladicí jednotky mají totiž při výrobě zmrzliny natolik nízkou spotřebu, že pracují téměř zadarmo.

Oba typy zmrzlinovačů umí udělat dobrou zmrzlinu, ale z jejich vzájemného srovnání vycházejí lépe ty s vlastní chladicí jednotkou. Zmrzlina, sorbet nebo zmražený jogurt byly až na drobné výjimky vysoce kvalitní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu