Zajímavé interiérové doplňky za pár korun. Při výrobě zabavíte i děti!

Obyčejný provázek může vylepšit vzhled různých předmětů.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. července 2017 14:17 / Shutterstock
  0   0
Chtěli byste si zpříjemnit byt či chalupu a hledáte vhodnou inspiraci? Máme pro vás nápad, který vás finančně nezruinuje, udělá radost vám i vašim dětem a ještě získáte pěkný doplněk do interiéru.

Potřebný materiál

Vyrábět budeme vázičky, misky či nádobky opředené sisálem, jutou či provázkem. Kromě nádobky, která může být i všelijak odřená, poškozené či jinak znehodnocená budeme potřebovat průhledné lepidlo, provázek či jiné lanko ze zvoleného materiálu a spoustu trpělivosti a klidu.

Postup

Nádobu natřeme lepidlem. Vrstva musí být dostatečná, aby provázek držel, ale lepidlo by nemělo prosáknout ven, poněvadž by zkazilo výsledný dojem z výrobku. Začneme na spodní části nádoby, kde si musíme pomoci s upevněním začátku provázku třeba kouskem izolepy. Navíjíme jednotlivé závity materiálu a důkladně ho přitlačujeme k nádobě, aby se vše dobře spojilo. Konec v případě potřeby opět zajistíme izolepou do doby, než lepidlo zaschne.

Praktické použití

Můžeme si takto vyrobit různé vázičky na květiny či suchou vazbu. Můžeme si udělat vkusné svícínky, zajímavé misky na drobnosti či dokonce větší přírodně vyhlížející mísy na ovoce. Do vámi opředené láhve můžete také nalít domácí likér či sirup a obdarovat své blízké. Fantazii se meze nekladou.

Pro inspiraci

Komu by připadal jednobarevný povrch fádní, může zvolit vícebarevný provázek a může také střídat barvy a materiály, aby dosáhl potřebného efektu. Pokud chcete, aby výsledná nádoba lépe odolávala prostředí, můžete svůj výrobek celý přelakovat vodou ředitelným bezbarvým lakem.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Skrytá zvěrstva nacistů v koncentračním táboře na britském ostrově konečně vyšla najevo

Tech

Kupujte nové smartfony co nejméně! Pomůžete tak životnímu prostředí

Dům a zahrada

Posbírejte doma liché ponožky a vytvořte z nich roztomilé velikonoční zajíčky

Zavřít reklamu