Jak vyřešit nedostatek místa v bytě?

Máte pocit, že váš byt je tak malý, že se do něj nic nevejde? Existuje několik řešení!
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
19. července 2017 08:07 / Shutterstock
  3   1
Především majitelé menších bytů mají velký problém s tím, že nemají kam dávat své věci. Řešení přitom není nijak složité, obvykle stačí se na byt podívat jinou optikou.

Možností, jak vše efektivně uložit a využít řadu prostor, o kterých vás možná nenapadlo, že mohou být k dispozici, existuje celá řada.

Své věci zredukujte

Tím prvním krokem je určitě nutnost všechny věci zredukovat – tedy vyhodit vše, co je nepotřebné. Mohou to být staré hračky, starý nábytek, ale stejně tak i různé dokumenty, oblečení a desítky dalších věcí. Už jenom to rázem uvolní místo ve vašich skříních, nebo třeba ve sklepě, kde většina lidí tento nepořádek stále ještě uchovává.

"Hluchá" místa

Efektivním způsobem, jak najít nové místo, je využívat takzvaných "hluchých" míst, které dlouhou dobu bývaly zcela nevyužité. Ideálním příkladem může být dětský pokoj, ale i vaše ložnice. Právě sem se totiž vyplatí umístit postele s úložným prostorem, který rázem vytvoří i několik metrů krychlových prostoru pro vše, co by jenom jinde zabíralo místo. V úložném prostoru pod postelí lze skladovat peřiny, povlečení, ale i hračky, sezonní oblečení a podobně.

Podobně lze improvizovat s policemi a zajímavými dekoračními krabicemi. Prostor umístěný pod stropem je v celém pokoji nevyužívaný, a tak stačí navrtat nové police, umístit na ně zajímavé designové boxy a problém je opět vyřešen.

Klasické úložné prostory

Problémy s místem ale mohou velmi snadno eliminovat i správné úložné prostory, tedy v tomto případě nejlépe vestavěné skříně. Právě ty mohou zabrat méně místa v samotné ploše bytu, ale přesto pojmou dostatek věcí. Ideálními variantami jsou poté ty, u kterých je možné jednoduchými kroky upravovat samotné rozložení polic. Díky variabilitě snadno uložíte do skříně všechno možné, od drobných až po ty nejrozměrnější věci.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Zavřít reklamu