Nebojte se geometrických vzorů ve vašem interiéru

Zvláště koberce s geometrickým vzorem je třeba nechat vyniknout, bylo by tedy zbytečné zastavět je nějakými kusy nábytku.
 Interier 
10. dubna 2017 20:55 / Internet
  0   0
Dekorace nemusí být vždy inspirována přírodou, ale také třeba geometrickými tvary. 

Ať už je celkové ladění vašeho bytu jakékoli, geometrických vzorů se nemusíte vzdávat. Své uplatnění  najdou  jak v modernistických prostorách, tak v zajímavě řešeném retro interiéru anebo v etno stylu. Z geometrických vzorů vycházejí jak motivy látek, tak bytové doplňky, malby na zdech anebo i jednotlivé nábytkové kusy.

Důležité je vzory nemíchat 

U geometrických vzorů je třeba držet se zpátky, co se vzájemného míchání týče. Vždy má větší efekt nechat vyniknout vzor prostřednictvím jednobarevného pozadí nebo nábytku. Právě takto bude geometrický vzor v interiéru vnímán jako jedinečný, efektní a dostatečně atraktivní. Velmi zajímavě působí v černobílé verzi například nadčasové grafiky nebo díla moderního umění. K takovýmto skvostům již stačí vybrat jeden atraktivní doplněk v místnosti, což naprosto splní estetické nároky.  

Chevron

Základním vzorem, který se objevuje v interiérovém designu, je chevron. Dobře ho známe z módního průmyslu pod pojmenováním rybí kost. Klikatým vzorem můžeme ozdobit povlaky na polštáře, deky a přehozy, ale i celé stěny nebo koberce. Jedná se o velmi nápadný vzor, proto s jeho realizací zacházejte opatrně. Na začátku jej můžete použít jen na květináče, rámy obrazů nebo si chevronovým vzorem obalte nástěnku. 

Trojúhelník

Oblíbenou variantou chevronu jsou také trojúhelníky. Trianglový vzor může být obměňován do mnoha dalších. Stačí pozměnit jeho orientaci, pohrát si s velikostí, texturou nebo tradičně s barvami. 

Proužek

Není nad větší klasiku! Proužky si v designu drží své výsadní postavení už po mnoho let. A stejně jako módní blogerky i interiéroví designéři moc dobře vědí, proč proužek používat. Je mladistvý, interiér oživí, dodá mu šmrnc a lehkost.

Jak dobře víte, proužek nás dokáže opticky klamat. Stejně jako v módě, tak i v interiéru se pruhovaného vzoru využívá k zúžení nebo naopak rozšíření. Je váš byt příliš malý? Pak ho rozšiřte pomocí horizontálních pruhů. Vertikální pruhy stěnu naopak prodlouží, proto se hodí do místností s nízkými stropy. Pruhovaný vzor velmi sluší také bytovým doplňkům, obzvlášť textiliím.  
 
Proužkované polštáře oživí starou sedačku, ručníky a prádelní koš zase koupelnu. K nejoblíbenější barevné kombinaci stále patří modrobílá a černobílá.

Puntík

Puntík je hravý a veselý. Možná si myslíte, že patří jen do dětského pokoje pro holčičky, ve správné velikosti a barevné kombinaci však dokáže být i elegantní. Puntík vnese do vašeho interiéru nádech retra. Pozornost mu věnujte především na dekoracích. Odvážnější se však můžou pustit i do dekorování nábytku nebo stěn.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Tech

Tým astrofyziků šokuje. Všechno se točí v kruhu, i vesmír, který připomíná koblihu

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu