Sušička nebo sluníčko?

 Technika 
10. dubna 2017 03:18 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sušení prádla venku má svůj půvab. Shutterstock
Sušiček přibývá, žehliček ubývá. Mnohé hospodyňky ale stále váhají, zda se investice do sušičky opravdu vyplatí.

Zdá se to být jasné - sušení prádla na šňůře je zadarmo, navíc ho sluníčko vybělí a kytky ovoní. Ale to je ideál, který má navíc i několik trhlin.

Kdy je lepší šňůra

Velká zahrada nebo prostorný balkon vybízejí nejen k letnímu posezení, ale také k větrání peřin i sušení prádla. Slunce a čerstvý vzduch prospívá všem. Navíc mají sluneční paprsky bělicí účinky, což určitě pomůže bílému prádlu. Blízko rušné silnice nebo komínů ale musíte počítat i s tím, že si s vypraným prádlem přinesete také trochu prachu a popílku. Prádlo, které zůstalo venku v době, kdy oblast zasáhl smog, navíc může zapáchat. Navíc – venku se dá sušit prádlo pouze za hezkého počasí. Prádlo, které sušíme doma, nám může příjemně zvlhčit vzduch. Naopak se ale kvůli zvýšené vlhkosti mohou objevit i plísně. Proto je důležité větrat. 

Kdy oceníte sušičku

Nejen do bytů bez balkonů a lodžií, ale především do rodin s dětmi a do domácností se zvířaty odborníci doporučují sušičky prádla. Investice se prý vyplatí. Sušičky zejména šetří čas. Prádlo není nutné ani věšet, ani žehlit. Sušičky navíc umí nejen zvířecí chlupy, ale i prach nebo uvolněné nitě z oblečení vyfoukat, proto je nemusíte dál čistit. Jen je třeba po skončení sušení vyčistit buben, kde najdete vrstvu vyfoukané „plsti“. Ale to trvá jen pár vteřin. Textilie ze sušičky jsou velmi jemné, příjemně hladké a měkké. 

Co do sušičky nepatří?

Před vložením prádla do sušičky je důležité vždy zkontrolovat, zda je prádlo pro sušení v sušičce vhodné, což poznáte i podle značce na visačce. Všeobecně se do sušičky nedává prádlo, které obsahuje gumové části nebo části z podobných materiálů nebo plastovou povrchovou úpravu (podušky, větrovky z PVC) a jakýkoliv druh hořlavého předmětu. Nevhodné je také dávat do sušičky skleněná vlákna (některé druhy záclon) a příliš objemné prádlo (spací pytle, podušky, polštáře, velké přehozy na lůžko atd.), které se během sušení roztahují a brání cirkulaci vzduchu v sušičce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej