Béžová je v interiérech pořád trendy. Skvěle se kombinuje a je všestranná

 Interier 
20. října 2022 09:33 / Pavla Krejčí
  0
📷
1 fotografie v galerii
Béžová je oblíbenou barvou v domácnostech Depositphotos
Oblíbenost barev se v průběhu let mění. Ne každý dá na trendy, které zrovna frčí. Přesto existují barvy, které nikdy nevychází z módy a lidé si je stále častěji volí pro svůj domov. Jednou takovou je béžová, která nyní zažívá obrovský comeback.

Bílá či šedá barva jsou dávná pasé. Domovy čím dál častěji ovládají béžové tóny. Jsou jemnější, poměrně neutrální a hodí se v podstatě ke všemu. Ačkoliv byla v posledních letech poměrně utlumená, béžová se tentokrát vrací modernějším a sofistikovanějším způsobem. A můžeme potvrdit, že tomu opravdu tak je. Béžová nám padla noty a získala si místo v našich domovech.

„Béžová je neotřelý odstín, který se nyní vrací v plné parádě,“ vysvětluje Debra Kling, dekoratérka interiérů. „Není to jeden odstín, nabízí spoustu tónů, se kterými se dá různě pracovat."

Podle Feng Shui spočívá symbolika béžové v elementu Země. Představuje přirozený přechod mezi ročními obdobími. Pozitivně působí na zdraví a rovnováhu, spiritualitu, sebepoznání a naše primární vztahy. Odstíny prvku Země mají tendenci nás uzemnit a uklidnit. Také poskytují pozitivní myšlení a snahu jednat bez agrese a zbytečných emocí.

„Podle mého názoru zažívá béžová obrovský návrat z jednoho prostého důvodu: nárůst popularity skandinávské filozofie bytových dekorací,“ říká Ryan Jones, zakladatel společnosti Land of Rugs . „V této filozofii designu vidíme hodně dřeva, ať už se jedná o nábytek používaný v domácnosti nebo dokonce o dekorace."

Jste připraveni, aby se béžová stala součástí vašeho interiéru? Zde je několik důvodů, proč tento barevný tón zařadit do vybavení domu.

Navozuje pocit tepla

Už jste někdy vešli do místnosti s bílými stěnami a měli jste pocit, že vypadá vizuálně chladně? Bílá v nás většinou evokuje čistotu a klid, který se však může změnit až v jistou odtažitost. Může působit škrobeně a místnosti mnohdy nedodává onen pocit domova. Zato béžová, byť není nijak výrazná, vzbuzuje pocit útulnosti a tepla. „S béžovou jako barvou roku konečně nastal konec nadvlády supercool šedých a modrých tónů a nyní se přechází na teplo, které chceme cítit,“ říká Kling.

Béžová je všestranná

Béžová má jednu výhodu – je všestranná a hodí se ke každé jiné barvě. Nenapadá nás jediná barva, která by s béžovou neladila. Neutrální barvy zahrnují mnohem více než jen „obyčejnou béžovou“. Ve skutečnosti může mít desítky různých variant podtónu: šedý, růžový, hnědý, nazelenalý a další. Díky tomu je neuvěřitelně univerzální a flexibilní, a máte tak mnoho možností a způsobů, jak s ní v interiéru pracovat.

Bude pořád trendy

Béžová nikdy nevyjde z módy. Například šedá je už několik let obrovským trendem, ale když budete dávat pozor, nově vyzdobené nebo obnovené pokoje používají jiné spektrum barev. Vždy budou existovat další barevné trendy, které přicházejí a odcházejí, ale béžová vždycky zůstane.

Místnost se zdá větší

Možná to není třeba říkat, ale díky béžové se místnost zdá být větší. Světlé odstíny obecně přidávají místnosti na objemu. 

TIP redakce: Oblíbenými kombinacemi bývají další zemské odstíny nebo barvy vyplývající z prvku vody. Vsaďte na olivovou, hnědou nebo modrou, která vedle béžové krásně vynikne, ale přitom nepůsobí chladně.

Autorský článek, další zdroje: homesandgardens.com, realtor.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech