Nové trendy dřevěných podlah. Barvy a zase barvy

Barevné podlahy jsou největším hitem současnosti
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
29. února 2020 10:26 / Instagram
  0   0
Tento rok je rokem podlah. Konečně je totiž nezastíní ani roztodivné koberce, ani designový nábytek. Hitem letošních trendů jsou totiž barevné podlahy.

Dřevěná podlaha je sice sama o sobě nadčasovou záležitostí, barevné variace podlah jsou ale skutečným hitem současnosti. Designéři se skoro nestačí divit, protože barevné podlahy vzaly sociální sítě doslova útokem.

A jaké ty trendy tedy jsou? Od všech neutrálních odstínů, až po výrazné barvy a poutavé vzory. Klíčem je zmodernizovat podlahu libovolnou barvou podle vašeho výběru a samozřejmě tak, aby ladila s designem místnosti.

Podlaha je klíčová

Zatímco dosud místnostem v domech a bytech vévodil designový nábytek, nyní je to právě samotná podlaha, která z obytných prostor udělá opravdu něco výjimečného. Existuje už mnoho způsobů, jak podlahy nabarvit.

Výběr barev je aktuálně opravdu obrovský. Pokud se ale třeba nemůžete rozhodnout, zkuste třeba odstíny šedé a modré, které jsou univerzální a hodí se prakticky všude. Samozřejmě můžete mít i bílou podlahu, která se skvěle hodí ke skandinávskému stylu bydlení a místnost rozhodně pozvedne a rozjasní.

Kdo se ale chce více odvázat, má možnost. Po sociálních sítích už běhají inspirativní designy různých barev i vzorů. Například ten, který spojuje geometrický tisk s živými barvami.

Designérům se líbí i nápad namalovat podlahu jen částečně. Líbí se jim například kompilace černě namalovaných čtverců kombinovaných s přírodním vzhledem podlahy, což ve výsledku vytváří příjemný a zajímavý šachovnicový dojem.

Zdá se, že fantazii se meze vůbec nekladou a barevné podlahy jsou hitovým trendem, který dokáže povznést bydlení na vyšší úroveň za minimální nákady. Navíc natřít podlahu zvládne většina lidí svépomocí. Dále čtěte: V zimní ložnici by neměly chybět květinové vzory a okysličovací rostliny.

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: podlaha, barvy, trend, bydlení
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Tech

Tým astrofyziků šokuje. Všechno se točí v kruhu, i vesmír, který připomíná koblihu

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu