Chcete být při pěstování rostlin co nejšetrnější k přírodě? Pořiďte si tuhle vychytávku

V textilních květináčích se rostlinám skvěle daří
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
20. října 2018 15:29 / Internet
  0   2
Chovat se ekologicky je dnes velmi moderní, ale hlavně se to pomalu a jistě stává nutností. Hodně se například mluví o nadužívání plastů. A tento problém se týká i plastových květináčů. Řešení je přitom docela jednoduché - zkuste rostliny pěstovat v textilních nádobách.

Dříve byly k dispozici jen hliněné květináče, které ale byly těžké, což komplikovalo hlavně manipulaci s nimi. Plastové květináče si proto i díky své lehkosti velmi rychle získaly své místo na slunci. Dnes se ale do popředí dostává nový trend, a to netradiční textilní květináče. Lze v nich pěstovat rostliny venku i doma a mají mnoho pozitiv.

I když jde o novodobý trend, rozhodně se nemusíte obávat nějaké závratné sumy. Menší textilní květináče přijdou na pár desítek korun, za nádoby o objemu 25 litrů pak zaplatíte i do 150 korun, záleží na typu a výrobci.

Výhody textilních květináčů

Kromě toho, že použitím textilního květináče budete šetrnější k přírodě, dopřejete také pěstovaným květinám obrovský komfort. Díky tomu, že v této nádobě získají rostliny kvalitnější podmínky pro rozvoj svých kořenů, budou ve výsledku rostliny zdravější a silnější.

Textilní květináče napomáhají dobrému provzdušnění kořenů a optimalizují odvod přebytečné vody. Většinou jsou nádoby vyrobeny z recyklovatelného propylenu a květináč lze také prát v pračce na 40 °C. Snadno se přenáší díky pevným úchytům po stranách, je lehký a skladný (složený zabere minimum prostoru). A kořeny se v textilním květináči nepřehřívají na slunci tak jako v plastovém modelu - má totiž skvělé termoregulační vlastnosti. O dalších typech květináčů jsme psali zde.

Na doma i ven

Každý pěstitel ocení, že textilní vaky může bez problému používat doma na pokojovky i venku na terase či balkoně. Navíc k dostání nejsou jen klasické květináče vhodné k postavení na zem, ale klidně si lze pořídit také závěsné varianty.

A na výběr je nepřeberné množství rozměrů, takže se můžete pustit do pěstování drobných sukulentů i velkých palem, záleží čistě na vás. Materiál navíc podporuje jakýkoliv typ substrátu a existuje v různých barvách, takže lze květináče sladit i se zbytkem interiéru.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Ze zubařské hmoty si můžete vyrobit úžasnou památku na celý život

Zavřít reklamu