Kytice z barevných listů je nádherná. A pořídíte ji úplně zadarmo

Tyto růže vám budou dělat radost hodně dlouho
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
19. října 2018 16:16 / Internet
  7   0
Něžné poděkování manželce, efektní podzimní dekorace, zábava pro děti. To vše se skrývá za pugétem růží z javorového listí, který je jednoduchý na výrobu a nestojí vás víc, než pár příjemných chvil na podzimní procházce.

Při dnešních cenách živých růží výrazně ušetříte. Ale to nejpodstatnější je, že na chvíli vypnete, zabavíte vaše ratolesti a zároveň fantastickým způsobem ozdobíte vaši domácnost.

Než začnete

Nasbírejte hezké neporušené javorové listy různých velikostí i se stopkami podle toho, jak veliké růžičky chcete mít. Na jednu budete potřebovat asi 5 listů. Přineste si také rovné delší větvičky. Místo nich se však klidně dají použít špejle. Potřebovat budete i kousek provázku nebo lepicí pásku.

Postup výroby růží

První list přehnete napůl špicí ke stopce. Každý list se přehýbá tak, aby byla vidět jeho vrchní hezčí část. List srolujete a tím získáte střed květu. Sklopíte další list opět špicí ke stopce a přiložíte tak, aby byl přehyb o malinko níže, než je střed květu. Jednou rukou přidržujete stopky a druhou omotáte oba konce kolem středu.

Takto pokračujete dalšími listy tak dlouho, dokud nebude mít růže objem podle vašich představ. Nakonec růžičku připevněte stonky k větvičce nebo špejli provázkem či páskou. Tou můžete omotat i celou větvičku.

Podzimní dekorace i vánoční ozdoba

Takto si vyrobíte i další růže do vašeho pugétu. Efektně vypadá, když nakonec kytici obklopíte dalšími javorovými listy a stáhnete. Nezapomeňte, že pokud chcete kytici někomu darovat, měla by mít lichý počet květů. Sudý prý přináší smůlu.

Aby kytice vypadaly ještě krásněji, déle vydržely a uchovaly si barvu, můžete je přestříkat bezbarvým lakem nebo lakem na vlasy. A jestli si rovnou chcete vyrobit neokoukané vánoční ozdoby, přidělejte pár růžiček navíc (již bez upevnění na špejle) a nastříkejte je zlatou, stříbrnou nebo jinou barvou, která se vám bude hodit k doladění vašeho vánočního interiéru.

Obrázkový návod krok za krokem naleznete ve fotogalerii. A jestli vám pár listů zůstane, můžete si z nich vyrobit další stylovou podzimní dekoraci dle návodu ZDE.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

I vaše chata či chalupa potřebuje zazimovat. Ochraňte ji před mrazem i zloději

Zavřít reklamu