Oblečte kuchyň do barev, zlepšíte si chuť k jídlu. Víme, jaká barva je nejvhodnější

Barvy vybírejte opravdu pečlivě, abyste nebyli později zklamaní
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. října 2018 18:30 / Shutterstock
  0   0
Není to jen místnost, kde připravujeme jídlo. Kuchyň by pro nás měla být inspirací. Pokud nás to zde bude bavit a budeme-li se v ní cítit dobře, odrazí se to v konečném efektu i na námi vytvořených pokrmech. Nevěříte?

Barvy vládnou světem a ovlivňují všechno. Počínaje naším rozpoložením, náladou a dokonce třeba chutí pokrmů konče. Chutnala by vám večeře v černé místnosti plné temnoty a šedi? Tak proč si tuhle místnost nerozsvítíte barvami?

Bílá nebo barevná

V barevné kuchyni vás bude hned všechno víc bavit a odrazí se to i na práci, kterou zde budete dělat. Zapomeňte na tmavé barvy, šeď a nudu. Rozsviťte světla i zdi kolem vás. Pro tento účel se nejvíce hodí pastelové barvy, které už samy o sobě dokážou zajistit, abychom měli dobrou náladu a cítili se skvěle.

Teď jde jen o to, jaké barvy zvolit, případně nakombinovat. Všechno je potřeba dělat s mírou – přeplácaná kuchyň bude stejně nevzhledná, jako šedivé blues.

Žlutá podpoří chuť k jídlu

Jde o barvu slunce, a to doslova. Rozsvítí všechno kolem a podpoří všechno nové. Ve žluté kuchyni se vám bude dařit experimentovat i vymýšlet nové dobroty. Ideálně působí v kombinaci s červenou barvou, která se do kuchyně rovněž hodí. Ne sama o sobě, ale v kombinaci rozhodně ano. Žlutá navíc dodává teplo, dynamiku a energii. Žlutou nemusíte mít však všude na zdech, dejte ji třeba jen na dvířka skříněk nebo desku stolu.

Bylinkově zelená

To by bylo, aby se tahle barva do interiéru nehodila! A zvlášť do kuchyně, kde je pro ni místo jako stvořené. Barva bylin, ovoce i zeleniny je pro jídelní místnost jako dělaná. Budete se v její společnosti cítit dobře, optimisticky. Nebojte se ji použít na větší plochy. Pokud ji chcete kombinovat, udělejte to se žlutou barvou. Zelená by však v tomto případě měla mít převahu.

Modrá nuda

Výhodou modré barvy je, že ochladí. Což se při rozpálených spotřebičích může hodit. Alespoň pocitově nás bude modrá chladit. V žádném případě ji však nedávejte na zdi, nemuseli byste se tu cítit dobře. Ač jinak modrá působí klidně. Nebude ve vás probouzet fantazii k tvoření. Modrá je dobrá pouze ve svém tmavším odstínu a jen jako doplněk k jiné barvě. Ideálně červené. Ta je oproti ní zase až příliš dynamická, tudíž se tyto dvě barvy skvěle doplňují a mohou společně fungovat.

Netradiční fialová

Je trendy odstínem pro letošní rok. A mnozí výrobci kuchyní ji nabízejí ve velkém. Není špatnou barvou, ale dávejte pozor na volbu odstínu. Měl by být spíše světlejší a dobře uděláte, pokud jej nakombinujete s bílou či šedou barvou. Fialová podporuje kreativitu i chuť jídlu.

Červená divočina

O rudé barvě už tu řeč byla, buďte s ní velmi opatrní. Do kuchyně se hodí, nikoliv však jen sama o sobě. Kombinovat ji můžete stejně jako fialovou, případně ji využít jen jako doplněk na menších plochách. V žádném případě si nezařizujte celou červenou kuchyň. Nelíbilo by se vám v ní a brzy by vás omrzela. A až budete zařizovat kuchyň, poradíme vám třeba i s výběrem kávovaru.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egypt po letech otevřel Lomenou pyramidu. Její stavbu provázely problémy se statikou

Tech

Proměna odvětví zákaznické podpory díky UI a chatovacím botům

Dům a zahrada

Chcete zamrazit houby? Tak pozor na častou chybu, kterou můžete ohrozit své zdraví

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu