Vybíráte vstupní dveře? Kterým je nejlepší se vyhnout?

Vstupní dveře jsou důležité pro celkový dojem z bydlení samotného
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Exterier 
19. března 2018 09:16 / Shutterstock
  0   0
Plastové dveře trpí venkovními vlivy a velkou roztažností materiálu, proto se musí často seřizovat. Kvůli tomu nevydrží tolik jako dřevěné nebo hliníkové dveře.

Venkovní vchodové dveře patří k nejnamáhanějším prvkům domu, musí totiž vydržet změny počasí a každodenní používání.

Chcete-li mít hezké dveře, kupte si je v kterémkoli hobbymarketu. Ale pokud od dveří čekáte něco víc než jen vzhled, zamiřte raději do specializované prodejny.

Bezpečnostní i protihlukové

Standardem totiž už dnes jsou bezpečnostní dveře (obvykle v úrovni třídy 3), které mají dobré tepelně-izolační vlastnosti a jsou i protihlukové.

Na výběr bývá z několika různých materiálů. Nejlevnější je plast. Sami výrobci však přiznávají, že se může výrazně lišit kvalitou jednotlivých modelů.

Navíc plastové dveře trpí velkou roztažností materiálu s ohledem na venkovní vlivy, a tak je nutné dveře často seřizovat a celkově nemusí tolik vydržet jako jiné varianty.

Dřevo, nebo hliník?

Dřevěné dveře se dají také sehnat, jsou o poznání kvalitnější než plastové, ale to je vykoupeno náročnější údržbou a potřebou pravidelné péče.

Nejkvalitnější a nejdražší variantou jsou dveře z hliníku, případně se dají sehnat ještě dřevěné dveře kombinované s ocelí a fólií. I tak je potřeba doma co nejvíc větrat. Jak na to, poradíme zde.

Sklo dodá světlo do chodby

Pro jakýkoli materiál je nabídka barevných variant poměrně velká. Vhodným doplňkem je prosklení mléčným nebo zrcadlovým sklem, které přirozeně prosvětlí chodbu.

Protihlukovost ocení nejen obyvatelé rodinných domů, ale i lidé z paneláku. Kvalitní dveře totiž dokážou zachytit rušivé zvuky z chodby, případně ze silnice před domem. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Německu kdysi žila zvířata jako v Africe. Archeologové zde našli ostatky tři sta tisíc let starého slona

Tech

Legendární rakety Tomahawk létají po modernizaci na kukuřičný pohon

Dům a zahrada

Pomeranian je veselý a hravý společník. Hodí se do rodin s dětmi

Zavřít reklamu