Zelená barva přinese do vašeho bytu jaro

Zelená je barvou naděje, klidu a rovnováhy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
18. března 2018 13:26 / Shutterstock
  0   0
Zelená barva patří sice k barvám studeným, ale přesto se v posledním období stává barvou v interiérech velmi využívanou. Je to barva rašícího jara, plodného léta, zeleného pole i mechu a jehličnanů v lese.

Zelená barva představuje barvu naděje, klidu a rovnováhy. Různé odstíny zelené poskytnou opravdu široké spektrum barevných efektů. Světlá žlutozelená je barvou přátelskou, mladistvou trávově zelenou. Přidáním bílé však již získá trochu vážnější efekt.

Zelená působí příznivě i vedle jiných barev

Jako slavnostní barvu hodnotíme smrkově zelenou, která vznikne přimícháním barvy černé a modré. Přidáním žluté do zelené dostaneme světlejší, mechově zelenou barvu, která je teplejší a měkčí. Tu je možné vhodně zkombinovat s jinými teplými barvami.

Co se barevných kombinací týče, zelená působí příznivě jak vedle teplých žlutavých, tak vedle studených modrých a šedivých odstínů.

Intenzita barev je vždy závislá na dopadajícím světle. Tmavé barvy pohlcují více světla, což znamená, že v méně osvětlených pokojích mohou velké světlé povrchy vyvážit špatné osvětlení. Zatímco bílá barva odrazí až 80 procent dopadajícího světla, tmavě zelená jej stejné množství zachytí.

Zelenou využijete v ložnici i koupelně

Se zelenou barvou se dnes v interiérech setkáváme velmi často. V tomto barevném duchu mohou být stejně dobře zařízeny ložnice, kuchyně, koupelny i dětské pokoje. Žádnou výjimku však netvoří ani zeleně vymalovaný obývací pokoj.

Než sáhnete po zelené, pamatujte na to, že lékařsky ověřeným faktem je, že v pokoji zařízeném ve studených barvách je člověku chladno dříve než tam, kde je pokoj zařízen v teplých barvách.

Pokud dáváte přednost jiným barvám, než je zelená, zkuste se inspirovat v tomto našem článku.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Červenec na zahradě je ve znamení práce. Je třeba hnojit, zalévat i sklízet plody

Zavřít reklamu