Zelená barva přinese do vašeho bytu jaro

Zelená je barvou naděje, klidu a rovnováhy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
18. března 2018 13:26 / Shutterstock
  0   0
Zelená barva patří sice k barvám studeným, ale přesto se v posledním období stává barvou v interiérech velmi využívanou. Je to barva rašícího jara, plodného léta, zeleného pole i mechu a jehličnanů v lese.

Zelená barva představuje barvu naděje, klidu a rovnováhy. Různé odstíny zelené poskytnou opravdu široké spektrum barevných efektů. Světlá žlutozelená je barvou přátelskou, mladistvou trávově zelenou. Přidáním bílé však již získá trochu vážnější efekt.

Zelená působí příznivě i vedle jiných barev

Jako slavnostní barvu hodnotíme smrkově zelenou, která vznikne přimícháním barvy černé a modré. Přidáním žluté do zelené dostaneme světlejší, mechově zelenou barvu, která je teplejší a měkčí. Tu je možné vhodně zkombinovat s jinými teplými barvami.

Co se barevných kombinací týče, zelená působí příznivě jak vedle teplých žlutavých, tak vedle studených modrých a šedivých odstínů.

Intenzita barev je vždy závislá na dopadajícím světle. Tmavé barvy pohlcují více světla, což znamená, že v méně osvětlených pokojích mohou velké světlé povrchy vyvážit špatné osvětlení. Zatímco bílá barva odrazí až 80 procent dopadajícího světla, tmavě zelená jej stejné množství zachytí.

Zelenou využijete v ložnici i koupelně

Se zelenou barvou se dnes v interiérech setkáváme velmi často. V tomto barevném duchu mohou být stejně dobře zařízeny ložnice, kuchyně, koupelny i dětské pokoje. Žádnou výjimku však netvoří ani zeleně vymalovaný obývací pokoj.

Než sáhnete po zelené, pamatujte na to, že lékařsky ověřeným faktem je, že v pokoji zařízeném ve studených barvách je člověku chladno dříve než tam, kde je pokoj zařízen v teplých barvách.

Pokud dáváte přednost jiným barvám, než je zelená, zkuste se inspirovat v tomto našem článku.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu