Vyrobte si krásné a originální ozdoby na vánoční stromeček

 Tipy a inspirace 
17. prosince 2017 08:54 / Šárka Sokolská
  0
📷
9 fotografií v galerii
Ručně vyrobené ozdoby jsou originální a nestojí mnoho Pixabay
Určitě už přemýšlíte, jak si letos ozdobíte svůj vánoční stromek. Co takhle ho letos udělat trochu netradiční díky vlastnoručně vyrobeným ozdobám, které zvládnou i děti?

Nechte letos své vánoční dekorace odpočívat v krabicích, nebo vytáhněte jen ty nejoblíbenější, které se budou na stromku vyjímat a zbytek si vyrobte sami. Zde se dočtete, jak správně vybrat vánoční stromek, aby vám neopadal.

Co budete potřebovat

Připravte si vodou ředitelné lepidlo, nafukovací balonky, staré žárovky nebo polystyrenovou kouli a pak něco, čím své nové ozdoby zkrášlíte.

Mohou to být flitry, korálky nebo třeba i střepy z rozbitých ozdob, různé provázky nebo barevné kuličky - záleží na vaší fantazii. V klidu se posaďte, pusťte si koledy, dejte si něco dobrého k pití a jdeme na to.

Provázková koule

Na tuto ozdobu budete potřebovat lepidlo, balonek, provázek nebo vlnu a popřípadě i třpytky.

Postup:

V misce smíchejte lepidlo s vodou. Poměr se liší podle hustoty lepidla, ale obvykle to vychází na lepidlo a vodu v poměru 1:2. Potom nafoukněte balonek, ale jen do takového rozměru, jak chcete mít velkou ozdobu. Konec balonku něčím utáhněte.

Vezměte provázek nebo kousek vlny a tou balonek libovolně omotejte. Konec potom zasuňte pod jeden z provázků, aby se neuvolnil. Celý výtvor namočte do lepidla a nechte provázky nasáknout.

Na závěr jej můžete posypat třpytkami a pak už jen nechte uschnout. Jakmile lepidlo zatuhne, balonek propíchněte, vyjměte a přidělejte háček.

Žárovkové špičky

Jestli máte doma staré špičaté žárovky, nebo jiné, které už dosloužily, nevyhazujte je - použijeme je na další dekoraci. Kromě toho budete znovu potřebovat třpytky a tekuté lepidlo, které bude dobře držet na skle.

Postup:

Nasypte si třpytky do mističek. Je jedno, jestli zvolíte jednu barvu nebo více. Můžete i smíchat několik barev do sebe. Žárovku dobře odmastěte a její konec omotejte provázkem nebo na něj přidělejte drátěné očko.

Poté vezměte štětec a potřete žárovku lepidlem. Pomocí lžičky následně žárovku obsypte třpytkami. Dělejte klidně barevné pásky nebo do flitrů namočte jen některá její místa. Nechte zde vyniknout svou vlastní fantazii.

Z rozbitých baněk nové

Novou ozdobu si můžete klidně udělat i ze starší stromečkové dekorace, která je třeba rozbitá nebo ohořelá od prskavek, a nebo se vám už prostě nelíbí. Kromě toho si ještě připravte opět misku s lepidlem a polystyrenovou kouli.

Postup:

Na kouli nejprve přidělejte háček, ať máte ozdobu za co pověsit. Staré skleněné dekorace dejte do sáčku a doslova je rozdrťte na padrť - třeba válečkem na těsto. Polystyrenovou kouli natřete lepidlem a s pomocí lžíce ji obsypejte skleněnou drtí. Nechte zaschnout.

Korálková ozdoba

Jestli se vám doma povaluje pár korálků nebo perliček z roztrženého náhrdelníku, můžete je použít pro vytvoření další vánoční dekorace. Opět si přinesete lepidlo a polystyrenovou kouli, na kterou předem připevněte háček.

Postup:

Je to velmi jednoduché. Kouli postupně natírejte lepidlem a na ni libovolně a dle vlastní fantazie lepte korálky nebo perličky. To samé můžete udělat i s ozdobnými knoflíky. Pak už jenom zdobte, zdobte a zdobte. A nezapomeňte ani na svůj dům či byt. Ten můžete také zkrášlit dekoracemi, které stojí jen pár korun.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu