Je zima a hlodavci hledají úkryt. Do boje s nimi můžete zapojit i mobilní telefon!

Teploty klesají a potíže s hlodavci se zvětšují
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
16. prosince 2017 10:38 / Shutterstock
  2   3
Hlodavci obtěžují zejména majitele rodinných domků a chat. Potíže se ještě násobí v zimním období, kdy myši hledají kvůli sněhu a mrazu hůře potravu. Do boje s nimi můžete zapojit moderní pasti, které vám likvidaci nezvaných návštěvníků usnadní.

Běžné prostředky mnohdy selhávají. Navíc klasické pasti musíte hlídat a prostory, kam jste umístili návnadu, je také potřeba pravidelně kontrolovat. Uhynulý potkan totiž není nic, co byste ve svém domě chtěli mít.

Nechcete kontrolovat pasti? Napíšou vám samy

Moderní pasti jsou vybavené signalizací. Pokud myš návnadě neodolá, přijímací zařízení se rozbliká nebo vydá zvukové znamení v některé ze zásuvek vaší domácnosti. Novější pasti toho umí ještě víc. Systém vám zašle SMS nebo e-mail v momentě, kdy past sklapne.

Vybírat se dá hned z několika modelů od výrobců z celého světa. Pořídit si můžete například mechanickou past s elektronickým systémem, který s vámi komunikuje on-line. Jedno řídící centrum dokáže spravovat až 100 pastí najednou, což bohatě postačuje pro každý rodinný dům.

Klasické pružinové pasti na větší počet hlodavců nestačí, je třeba pořídit vícenásobné pasti. Zabíjejí elektrickým výbojem. Zabití je jisté, přesné a past po zabití tělo automaticky přesune do zásobníku a opět se připraví na příchod dalšího hlodavce. U elektronické vícenásobné pasti je ale třeba počítat s vyšší cenou. Také si musíte pohlídat, abyste na dobu své nepřítomnosti měli dostatečně silné baterie.

Potřebujete vyhnat z domu kunu? Rady, jak se zbavit tvora, který sice vypadá roztomile, ale pokud se vám usadí na půdě, čeká vás hotové peklo, si přečtěte zde. Pokud se vám zdá hubení hlodavců příliš pracné, komplikované, nebo se hlodavců prostě štítíte, můžete si povolat na deratizaci profesionály, kteří situaci vyřeší za vás. Jednoznačně tedy existuje řešení pro každého.

Jan Novák | inStory.cz
Témata: myš, past, technologie, sms, e-mail
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Šokující objev. Vědci odhalili nový orgán v lidské hlavě, který souvisí s rakovinou a nemocí Covid-19

Tech

Zeptosekunda je nový nejkratší časový úsek, změřitelný díky nové technologii

Dům a zahrada

S peřinami a polštáři nemusíte do čistírny, můžete je vyprat i doma v pračce

Zavřít reklamu