Využijte krásu šípků k výrobě jednoduchých podzimních dekorací

 Tipy a inspirace 
02. listopadu 2017 16:21 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sytě červená barva umí rozzářit váš domov Shutterstock
Podzim je v plném proudu a k němu bezesporu patří i šípky. Jsou nejenom obrovským zdrojem vitamínu C, ale tyto krásné, lesklé a kulaté červené plody mají v domácnosti široké využití. A to nejenom v kuchyni, ale i jako dekorace.

Šípky snad není potřeba dlouze představovat. Už i naše babičky dobře znaly jejich blahodárnou sílu na náš organismus. Ale velmi snadno se z nich dá udělat i krásná ozdoba vašeho domova.

Něžný věnec

Zkuste si doma vytvořit šípkový věnec. Je to velmi jednoduché. Korpus si můžete dnes koupit v kterémkoliv obchodě. A pak už se fantazii meze nekladou. Vyrazte ven do přírody a nasbírejte si kromě šípků i další přírodniny. Šípky můžete doplnit například květy hlohu, šiškami nebo drobnými kvítky, kůrou, oříšky atd. Pak už se usaďte v teple vašeho domova, vezměte si tavící pistoli a můžete začít s dekorováním.

Jednoduchá dekorace na stůl

Pár větviček šípků ve váze bude na vašem stole působit rovněž velmi efektivně. A hlavně, nezabere vám to naprosto žádný čas. Pokud si chcete přeci jen trochu pohrát, můžete si doma vyrobit i vlastní vázu. Stačí si vzít zavařovací sklenici, kterou oblepíte pomocí tavné pistole provázkem. Pokud vám ještě pár šípků zůstane, usušte si je a v zimě si připravte chutný čaj a nebo si z nich můžete vyrobit i víno, o kterém jsme psali zde.

Náhrdelník či ježek ze šípků

Zapojte do práce vaše děti. Zejména mladé slečny určitě ocení ručně dělaný náhrdelník ze šípků. Postačí k tomu jenom silnější nit nebo bavlnka, jehla, samozřejmě šípky i další přírodniny. Menší děti si zase mohou vytvořit bramborového ježka. Šípky napíchejte jednotlivě na párátka, která pak zabodnete do větší brambory. Pak můžete z hřebíčku udělat očka, z kuličky nového koření čumák a je hotovo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu