Čištění radiátoru nemusí být těžká dřina. Známe triky, jak na to!

 Tipy a inspirace 
02. března 2017 06:39 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na čištění žebrových radiátorů existuje několik fíglů. Shutterstock
Těžko přístupné radiátory se nikomu nechce čistit. Bohužel se tomu nevyhnete a čas od času tuto práci budete muset provést. Máme pro vás tipy, jak si ji co nejvíce usnadnit!

Do starých žebrových radiátorů není snadné se dostat. Nejprve si připravte vysavač a pomocí některého z nádstavců se pokuste vysát prach ze všech možných mezer.

Pak na obyčejné šatní ramínko namotejte hadřík namočený v saponátu. Úzkým ramínkem se dostanete i na špatně dostupná místa a radiátor opět bude zářit novotou.

U další metody si vystačíte jen s hadrou, musí být ale dostatečně velká. Namočte ji do vody se saponátem, pak ji protáhněte mezi žebry a klasickým pohybem sem-tam jednotlivé části radiátoru vyčistěte.

Některé hospodyňky nedají dopustit na běžnou štětku na čištění lahví. Pokud má rukojeť z drátu, můžete si ji ohnout podle potřeby a dá se s ní snadno manipulovat. Má to ale jednu nevýhodu - dost při tom nacákáte. Pokud tak nechcete mít špinavou zeď či koberec, vložte za radiátor kus kartonu a nějakou podložku dejte i na podlahu.

Mnohdy bývají radiátory zašpiněné opravdu silně. V takovém případě jistě oceníte tip se sprayem na čištění kuchyňské trouby. Nastříkejte ho, kam to půjde, a nechte ho asi půl hodiny působit. Pak štětkou na nádobí radiátor vyčistěte.

V hobby marketech jsou k dostání také speciální válečky na čištění radiátorů. Mají potah z mikrovlákna, který přitáhne a zachytí všechny nečistoty. Navíc je povlak snímatelný, takže ho můžete v pohodě vyprat.

Některým lidem pomáhá při čištění radiátorů také štětec zvaný zárožák. Pohodlně se dostanete mezi žebra a pomocí štětin prach a špínu dostanete pryč.

Tip: Jedna vychytávka existuje i na zašlý lak na radiátoru. Přetřete ho vlažnou vodou s pár kapkami lněného oleje a budete koukat, jak bude lak opět zářit!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech