Čištění radiátoru nemusí být těžká dřina. Známe triky, jak na to!

 Tipy a inspirace 
02. března 2017 06:39 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na čištění žebrových radiátorů existuje několik fíglů. Shutterstock
Těžko přístupné radiátory se nikomu nechce čistit. Bohužel se tomu nevyhnete a čas od času tuto práci budete muset provést. Máme pro vás tipy, jak si ji co nejvíce usnadnit!

Do starých žebrových radiátorů není snadné se dostat. Nejprve si připravte vysavač a pomocí některého z nádstavců se pokuste vysát prach ze všech možných mezer.

Pak na obyčejné šatní ramínko namotejte hadřík namočený v saponátu. Úzkým ramínkem se dostanete i na špatně dostupná místa a radiátor opět bude zářit novotou.

U další metody si vystačíte jen s hadrou, musí být ale dostatečně velká. Namočte ji do vody se saponátem, pak ji protáhněte mezi žebry a klasickým pohybem sem-tam jednotlivé části radiátoru vyčistěte.

Některé hospodyňky nedají dopustit na běžnou štětku na čištění lahví. Pokud má rukojeť z drátu, můžete si ji ohnout podle potřeby a dá se s ní snadno manipulovat. Má to ale jednu nevýhodu - dost při tom nacákáte. Pokud tak nechcete mít špinavou zeď či koberec, vložte za radiátor kus kartonu a nějakou podložku dejte i na podlahu.

Mnohdy bývají radiátory zašpiněné opravdu silně. V takovém případě jistě oceníte tip se sprayem na čištění kuchyňské trouby. Nastříkejte ho, kam to půjde, a nechte ho asi půl hodiny působit. Pak štětkou na nádobí radiátor vyčistěte.

V hobby marketech jsou k dostání také speciální válečky na čištění radiátorů. Mají potah z mikrovlákna, který přitáhne a zachytí všechny nečistoty. Navíc je povlak snímatelný, takže ho můžete v pohodě vyprat.

Některým lidem pomáhá při čištění radiátorů také štětec zvaný zárožák. Pohodlně se dostanete mezi žebra a pomocí štětin prach a špínu dostanete pryč.

Tip: Jedna vychytávka existuje i na zašlý lak na radiátoru. Přetřete ho vlažnou vodou s pár kapkami lněného oleje a budete koukat, jak bude lak opět zářit!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu