Čarujte se zavařovacími sklenicemi a vytvořte krásné dekorace!

Zavařovací sklenice nemusí sloužit jen svému původnímu účelu, lze z nich vytvořit i krásné dekorace do bytu
📷
Dalších 12 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
18. února 2017 09:08 / Pinterest
  8   1
Nápadů, jak zužitkovat zavařovací sklenice k nejrůznějším bytovým dekoracím, existuje obrovské množství. Stačí dobrý nápad, šikovné ruce a originální výrobek je na světě!

Ze zavařovacích sklenic si můžete vytvořit nejrůznější svícny, ale také vázičky, kořenky nebo i celý lustr! Řekneme vám, jak na to!

Svícen

Do sklenice nasypte ozdobné kamínky, mušličky, celou skořici nebo přírodní plodiny a upevněte zde svíčku. Kolem sklenice lze uvázat ještě mašle nebo kus jutové látky. Pokud svícen nechcete mít na stole, ale chcete, aby visel, kolem hrdla omotejte provázek nebo drátek a můžete svícen zavěsit třeba na větev stromu. Fantazii se meze nekladou!

Vázička

Nápadů, jak ze zavařovaček vytvořit vázu, je spousta. Při její výrobě lze použít i třeba staré a zničené štětce od vašich dětí. Navěste je na šňůru a nabarvěte je různými odstíny. Až uschnou, začněte je postupně lepit na silikonové lepidlo kolem dokola celé sklenice. Nakonec nalepené štětce utáhněte na chvíli ještě zavařovací gumou. Vázičku lze ale vyrobit i tak, že sklenici pomalujete a ozdobíte třeba stuhou.

Kořenky

Sklenice se šroubovacími víky se hodí i na kořenky. Vytvořte si nějakou pěknou etiketu, nalepte na sklenici a máte hotovo. Můžete také na sklenici namalovat obdélník černou tabulovou barvou a pak název koření na něj napsat křídou. Výborný je i nápad s magnety. Na dno nebo víčko nalepte neodymový magnet, skleničky popište lakovou fixou nebo opatřete štítkem a můžete kořenku umístit třeba na ledničku či jiný magnetický povrch.

Fotorámeček

Zavařovací sklenice, od kterých se například ztratila víčka, lze také zajímavě využít. Vytvořte si z nich jednoduchý fotorámeček! Stačí sklenici postavit na stůl hrdlem dolů a vložit do ní fotografii.

Lustr

Vyrobte si jednoduchou dřevěnou krabici nebo použijte nějakou už hotovou. Vyvrtejte do ní díry pro kabely a stejně velké otvory vyvrtejte také do víček od vybraných zavařovacích sklenic. Do víček pak musíte vyvrtat ještě pár malých dírek. Pak přidělejte kabel a žárovky, všechno krabice pěkně schová. A na závěr už zbývá jen pověsit na své místo!

Dekorací ze zavařovaček je nespočet, mrkněte se do naší fotogalerie na ár inspirací...

◼ redakce / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Úžasný Einsteinův prstenec nabízí pohled na galaxii vzdálenou téměř deset miliard světelných let

Tech

Pozemní systém vesmírného teleskopu, který bude technologickým skvostem, se konečně posouvá do testovací...

Dům a zahrada

Oživte balkony a okenní parapety i na podzim. Zasaďte si okrasné zelí a další barevné květiny

Zavřít reklamu