7 úžasných tipů, jak doma využít papírový karton od vajec!

 Tipy a inspirace 
09. února 2017 06:28 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Kartony od vajíček lze s trochou fantazie proměnit v úžasné dekorace. Shutterstock
Hromadí se vám doma papírové kartony od vajec? Nevyhazujte je! Máme pro vás sedm originálních tipů, jak se dá tato věc v domácnosti úžasně využít! Neuvěříte, co všechno se dá z kartonu od vajec vyrobit!

Kartony od vajec skýtají velké možnosti. Obyčejnou papírovou krabičku lze po vyprázdnění proměnit v doslova umělecké dílo! Poradíme, jak na to!

1. Dekorace na oslavu

Naprosto jednoduchý, ale nádherný nápad, jak karton od vajec proměnit v úchvatnou dekoraci třeba slavnostně nazdobeného stolu. Do přihrádek na vajíčka vložte drobné skleničky nebo plastové malé kelímky s vodou, dejte do nich živé květy a máte hotovo.

2. Přihrádka do šuplíku

Z kartonu lze vytvořit i řadu praktických věcí. Například tuto přihrádku do šuplíku na drobnosti. Malé věci už v šuplíku nebudete nikdy hledat! Oceníte ji nejen třeba v kuchyni, ale i v kanceláři nebo dětském pokoji!

3. Malá zahrádka

Jiným praktickým nápadem na využití krabičky od vajec je vytvoření minizahrádky. Místo vajíček nasypte zeminu a do ní zasejte semínka třeba řeřichy, petrželky a podobně. Voňavou a chutnou zeleninu budete mít pěkně po ruce!

4. Šitíčko

Členitá krabička od vajíček se perfektně hodí i na výrobu šitíčka. Sice se do něj nevejde moc věcí, ale pokud třeba jedete na chatu nebo někam na výlet, podobnou praktickou vychytávku určitě uvítáte!

5. Stojánek na vajíčko

Do výroby této dekorace můžete zapojit i děti, vytvořit můžete kohoutka i slepičku. Vystřihnutou část krabičky dobarvěte a nalepte zobáček, za mističku na vajíčko přilepte několik peříček. Výsledek je úžasný!

6. Velikonoční dekorace

Nádhernou velikonoční dekoraci vytvoříte raz dva! Stačí si vzít plato od vajec, do něj dát pár skořápek a vše dozdobit. Skořápky navíc nemusejí být prázdné - do některé můžete vložit živé květy, z jiné zase vytvoříte svíčku. Tento nápad nemá chybu!

7. Světelný řetěz

Karton od vajec lze proměnit i v úchvatný světelný řetěz připomínající zvonky. Jen je potřeba zvolit vhodná světýlka, například LED žárovky. Ty totiž nevydávají příliš mnoho tepla.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu