Škodí nám aviváž?

 Tipy a inspirace 
27. února 2017 06:36 / Marie Popelková
  23   0
📷
5 fotografií v galerii
Příliš mnoho chemie nesvědčí ani látkám. Shutterstock
Laciná aviváž může způsobit závažné zdravotní potíže!

Přemíra chemie rozhodně nesvědčí.  

Máte rádi voňavé prádlo? Raději než chemií, provoňte šatník bylinkami. Používání aviváže totiž může škodit. Tento chemický prostředek zůstává v prádle a prostřednictvím pokožky se vstřebává i do krve. Umělá parfemace a konzervanty z ropných derivátů ve větším množství rozhodně našemu organismu neprospívají. Důsledkem používání aviváže mohou být ekzémy, vyrážka nebo dokonce kvasinkové infekce.

Aviváž se na bavlnu nedoporučuje.

Aviváž obvykle používáme kvůli vůni a jemnosti, kterou pak prádlo získá. Při praní v moderních pračkách se vlákna textilu různě pohybují a mačkají, což způsobí, že usušené vyprané prádlo je tvrdé na dotek. Velmi problematickou skupinou jsou dnes hojně používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken. Látka se kvůli elektrostatickému náboji lepí na tělo a přitahuje špínu.

Použitím aviváže se tyto nepříznivé vlivy dají účinně odstranit. Oblečení ošetřené aviváží je měkčí, méně se mačká a snadněji žehlí. To však platí zejména pro oblečení z umělých vláken! Většina výrobců oděvů z bavlněných a přírodních materiálů aviváž nedoporučuje.

Pozor u sportovních oděvů.

Obecně platí, že aviváž se nesmí používat na speciální materiály outdoorového oblečení a funkčního moirového prádla. Snižuje se tak jejich schopnost odvodu vody a savosti, aviváží byste ucpali povrch materiálů. Není také ideální používat aviváž na ručníky – při utírání mokrého těla si ještě více vtíráte zbytky aviváže do pokožky. Není dobré užívat aviváž ani na dětském oblečení a už vůbec ne pro alergiky.

Vyzkoušejte vůni do skříně. 

Pokud chcete mít voňavé a měkké oblečení, můžete zvolit kvalitní aviváž. Je však dobré zvážit všechna pro a proti. Vyzkoušet můžete i vonné směsi přímo do šatníku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Dům a zahrada

Existuje několik znaků, díky kterým poznáte, že orchidej potřebuje zalít

Zavřít reklamu