Zelenina a ovoce, které byste neměli dávat do ledničky ani do sklepa

 Tipy a inspirace 
16. března 2021 09:18 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Co patří do lednice a co na kuchyňskou linku? Depositphotos
Čerstvé ovoce a zelenina jsou výživné a chutné, ať už domácí nebo kupované. Rychle ale také podléhají zkáze. Znalost správného skladování produktů prodlužuje jejich životnost, maximálně využívá jejich sezonnost a omezuje plýtvání potravinami.

Některé druhy ovoce by měly být uchovávány v chladu, jiné zase ne. A to samé platí i pro zeleninu. Jednoduše řečeno, existuje spousta variací, což znamená, že je velmi užitečné vědět, co jak a kdy skladovat a proč.

Ovoce, které by nemělo být skladováno v chladničce

Meruňky, avokádo, banány, guava, kiwi, mango, melouny, nektarinky, papája, broskve, hrušky, ananas nebo švestky budou i nadále dozrávat, pokud zůstanou třeba na vašem stole nebo kuchyňském pultu. Když jsou dokonale zralé, můžete je dát do ledničky, aby se jejich životnost prodloužila. A to dokonce platí i pro banány, protože zatímco jejich slupka může zčernat, ovoce bude nezkažené.

Zelenina, která by neměla být skladována v chladničce

Česnek a cibule mohou zůstat mimo lednici, ale jakmile je oloupete nebo nakrájíte, zabalte je a uchovávejte v chladničce. Skladujte je odděleně od brambor, protože brambory vylučují ethylen, který může způsobit klíčení cibule.

Brambory, taro, sladké brambory a maniok patří mezi tu zeleninu, která by se neměla uchovávat v chladničce. Tyto škrobovité hlízy uchovávejte v chladném, tmavém a vzdušném prostoru, volně naskládané v misce nebo v koších, ale ne v plastových sáčcích. Rajčata by měla být také mimo lednici, a to dokonce i když jsou zralá, protože při chlazení ztratí chuť. 

Ovoce, které patří do lednice

Nejprve několik obecných pokynů pro chlazené ovoce a zeleninu. Pro organizaci a lepší konzervaci potravin v ledničce používejte samostatné, opakovaně použitelné plastové sáčky, anebo ještě lépe plastové nádoby s víkem nebo lehké nádoby z nerezové oceli. Nekombinujte ovoce a zeleninu do jedné nádoby, protože ethylen vylučovaný některým ovocem (jablka, broskve a hrušky) může některou zeleninu znehodnotit (obzvláště náchylný je hlávkový salát). Určité skupiny produktů lze skladovat společně, a to například kořenovou zeleninu s odstraněnými listy. Různé citrusové plody lze rovněž uchovávat pohromadě. Salátové listy lze uzavírat ve stejné nádobě. Ale pozor. S výjimkou měkkých bobulí je obecně ovoci lépe v neuzavřeném obalu.

Jablka, která hodláte skladovat dlouhodobě (déle než týden a až několik měsíců), by měla být uchovávána chlazená. Nemusejí být zabalená, ale vylučují ethylen, takže ostatní produkty by měly být uchovávány odděleně od nich. Měkké bobule mají tendenci se rychle kazit a měly by být konzumovány během několika dnů od nákupu. Patří mezi ně ostružiny, borůvky, brusinky, rybíz, hrozny, jahody a maliny.

Třešně by měly být rovněž v lednici a mohou být uchovávány v chladu v otevřené misce nebo nádobě.

Zelenina, která patří do lednice

Většina zeleniny vydrží déle, když je v lednici. Dlouhý seznam obsahuje například artyčoky, chřest, čerstvé fazole, řepu, brokolici, růžičkovou kapustu, zelí, mrkev, květák, celer, chilli papričky, kukuřici, okurku, lilek, fenykl i křen, kedluben, listovou zeleninu, pór, houby, hrášek, papriku, ředkvičky, rebarboru, jarní cibulku, špenát nebo klíčky. Dále čtěte: Jak skladovat víno, když nemáte sklípek. Mnoho lidí chybuje.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu