Tip pro vaše pokojovky. Stačí správně použít trochu skořice a rostlinky budou jak znovuzrozené

 Tipy a inspirace 
24. února 2021 08:53 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skořice dokáže ničit různé choroby rostlin Pixabay
Ať děláte, co děláte, pořád vaše pokojovky vypadají jako před umřením? Zkuste jim ten jejich život doslova okořenit.

Mít doma květiny chce každý. Důvod je jasný. Domovu dodají útulnosti a vnesou do něj trochu přírody. Jenomže někdy to bývá naopak. A to ve chvíli, kdy vám i přes veškerou snahu každá zeleň v květináči do pár měsíců umře. Nevzdávejte to a dodejte jim pořádný životabudič. Stačí k tomu špetka jednoho koření, které má každý z vás doma. Jde o obyčejnou skořici.

Stimuluje

Skořice je oblíbené koření díky své vůni, chuti, ale i stimulačním účinkům. A ty můžete využít i při pěstování rostlin. Díky skořici se růst rostliny rozběhne bleskurychlým tempem. Stačí pouze půdu skořicí posypat a čekat. Stejně tak ji můžete využít i v případě, kdy potřebujete, aby vám rychle zakořenily odnože. Vložte odřezky před výsadbou do skořicového prášku. Skořice je jednak dezinfikuje a především dokáže stimulovat jejich růst.  

Ochrání 

Pokud rostlinu zastříháváte nebo jste ji nechtě poškodili, zasypejte ránu skořicí. Ta pomůže ránu zahojit a především ji také vydezinfikuje. Tím pádem máte zaručeno, že vaši květinu nenapadne žádná choroba či plíseň.

Zlikviduje

Stalo se vám, že i přes všechnu péči rostlinu napadla nějaká plísňová nebo houbová choroba? Pak na postižené listy nasypejte trochu skořicového prášku a jemně jej rozetřete tak, aby zůstal na postižených místech. Skořice by měla zastavit vývoj těchto patogenů. Stejně tak ji můžete nasypat i na půdu okolo rostliny, kterou tak pěkně vydenzinfikuje.

Odpudí

Trápí vás přes léto invaze mravenců? Věřte, že to, co jim nevoní, je právě skořice. Nasypejte ji jednak do míst, kudy k vám pronikají a klidně i k pokojovým rostlinám, které máte na oknech, protože i to jsou často místa, kudy mravenci pronikají do obydlí, a máte po starostech. Stejně tak vás skořice dokáže ochránit před dotěrnými komáry. Ty dokáží odpudit i některé druhy pokojovek. Které to jsou, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu