Vyrobte si jednoduchou domácí leštěnku, která provoní váš byt

 Tipy a inspirace 
13. prosince 2020 12:56 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Aby byl nábytek stále jako nový, potřebuje pravidelnou péči Pixabay
Leštěnka patří k základnímu vybavení každé domácnosti, kde je nějaký dřevěný nábytek. Pokud se chcete vyhnout chemickým prostředkům, vyrobte si jednoduchou domácí leštěnku, kterou si opravdu zamilujete.

Předvánoční úklidy už jsou v plném proudu. Hospodyňky leští okna, koupelny, ale i nábytek. A ten obvykle potřebuje leštěnku, která mu vrátí původní lesk a zakryje i drobné nedostatky. Pokud vám záleží alespoň trochu na životním prostředí a máte dost všech těch chemikálií, připravte si domácí leštěnku, která vám navíc krásně provoní celý interiér. A můžete ji používat tak často, jak potřebujete. 

Olivový olej

Olivový olej je skvělý nejenom pro přípravu jídel, ale také je součástí kosmetiky i přípravků pro domácnost. Má skvělou vlastnost krásně oživit dřevo a poskynout mu dokonalý lesk. Proto bude olivový olej také hlavní surovina pro přípravu domácí leštěnky. Samozřejmě, že ne každému může být příjemná jeho vůně, proto je dobré během přípravy leštěnky přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, který vám domácnost krásně provoní. 

Suroviny

  • necelý hrnek převařené vody
  • 2 lžíce olivového oleje
  • lžíce citronové šťávy
  • pár kapek oblíbeného esenciálního oleje
  • láhev s rozprašovačem

Postup

Příprava samotné leštěnky je skutečně jednoduchá. Stačí všechny ingredience smíchat dohromady v lahvičce s rozprašovačem, protřepat ji, dokud se všechny složky nepropojí, a můžete ji libovolně používat na všechny druhy nábytku, kromě starožitného. Leštěnku pak nanášejte podle potřeby na nábytek a rozetřete měkkým hadříkem. Skladujte ji na tmavém místě, aby vám olej nežluknul. 

Důležitý je první zásah

Aby váš nábytek vydržel dlouho jako nový a dobře vám sloužil, je třeba myslet i na prevenci. Znamená to, že pokud vznikne na nábytku skvrna třeba od hrnku s kávou či čajem, neměli byste s jejím odstraněním dlouho otálet. Tipy, jak odstranit určité typy skvrn z různých dřevěných povrchů, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu