Zatočte se špínou v koupelně. Snadno a účinně pomocí tablety do myčky

 Tipy a inspirace 
19. listopadu 2020 09:49 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Koncentrované účinky tablety si poradí i s vodním kamenem Depositphotos
Odstranit vodní kámen z obkladů nebo sprchového koutu bývá někdy pěkný oříšek. Existuje jeden opravdu rychlý a účinný způsob. Stačí vám k tomu obyčejná tableta do myčky.

Koupelna je vlhkým a teplým místem, kde se daří nejenom bakteriím a plísním, ale často se musíte poprat i s vodním kamenem nebo rzí. Uklidit ji tedy do naprosté čistoty bývá výzva, která zabere dost času. Proto každý pomocník, který si snadno poradí s veškerou nečistotou, je určitě vítaný. Jednoho z nich má většina lidí doma.

Bez drhnutí to nejde

U mytí nádobí v myčce je to jednoduché. Stačí vzít tabletu, dát ji do příslušného zásobníku a zapnout program. U koupelny je však situace poněkud jiná. I když vám tableta bude velkým pomocníkem, tu zásadní práci za vás neudělá. A to drhnutí.

Chraňte si ruce 

Myslete na to, že tableta obsahuje spoustu chemických látek, navíc v poměrně velké koncentraci, proto ji určitě neberte jen tak do rukou, aniž byste měli rukavice. Jednak si tím koledujete o podráždění pokožky, v horším případě o alergickou reakci. 

Jak pracovat s tabletou

Pokud chcete, aby se vám s tabletou opravdu dobře pracovalo, udělejte si nejprve v houbičce na nádobí otvor, do něhož můžete tabletu vložit. Použijte tu stranu houbičky, která nemá drsný povrch, ale ten jemný. Stejně tak při čištění moc netlačte. Tablety mívají hrubý povrch a jsou uzpůsobeny tak, aby se její látky uvolňovaly postupně a při vyšších teplotách vody.

Na obklady i kouty

Nejlepší účinky vám tableta předvede při čištění skleněných zástěn sprchových koutů či van. Pomůže vám odstranit nejenom nánosy vodního kamene, ale také zbytky mýdel i rez. Navíc všem takto omytým plochám dodá krásnou vůni a především lesk. Skvěle vám bude fungovat i při čištění obkladů. Na závěr všechny čištěné plochy důkladně opláchněte teplou vodou. Čistá koupelna není to jediné, v čem vám tablety do myčky mohou pomoci. Další tipy, jak ji dále využít v domácnosti, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej