Vytvořte si zajímavý obraz do koupelny. Třeba ze sprchového závěsu nebo bambusu

 Tipy a inspirace 
25. října 2020 12:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
I malý obrázek dodá koupelně šmrnc Depositphotos
Někdo si interiér bez obrazů nedokáže vůbec představit. Jenže jaký obraz dát do koupelny, aby jej stříkající voda či vlhkost hned nezničily? Máme pro vás dva skvělé nápady.

Obrazy dodají koupelně nádech luxusu. Musíte ale počítat s tím, že ve vlhkém prostředí se papír může snadno zničit a sklo se po první horké koupeli tak orosí, že na obraz ani neuvidíte. Přesto ale existuje řešení, jak stěny v koupelně vyzdobit a podobné problémy přitom neřešit.

Sprchový závěs

Sprchový závěs nemusí sloužit jen jako sprchová zástěna. Vytvořte z něj i krásný obraz. Nabídka sprchových závěsů je dnes velmi široká. K dostání jsou i krásné, elegantní vzory, ale i moderní ve stylu pop art. Dobře se však v koupelně mohou vyjímat i vodní motivy. Záleží to čistě na vás.

Vyberte takový, který zapadne do vašeho interiéru a vystřihněte motiv podle vašeho uvážení. Dopředu byste měli mít také rozmyšlený rozměr obrazu. Rám vytvoříte z obyčejných dřevěných latěk, které předem ošetříte proti vodě. Na něj potom pomocí malých hřebíčků nebo připínáčků natáhněte vystřižený kus závěsu a pověste na zeď. Mějte na paměti, že vystřižený kus závěsu musí být větší, než je dřevěný rám, abyste jej mohli pěkně přehnout přes rám.

Vzhledem k tomu, že sprchové závěsy jsou vyráběny z materiálů, kterým voda ani vlhko nevadí, bude váš obraz prakticky nezničitelný.

Bambusové tyče

Bambus a koupelna jdou pěkně dohromady. Využijte této harmonie a z několika bambusových tyčí vyrobte obraz na zeď. O bambusu je známo, že přijímá vlhkost podstatně méně než klasické dřevo. Pokud ovšem chcete, aby vám bambusový obraz vydržel dlouho hezký, je vhodné předem bambusové tyče ošetřit speciálním voděodolným olejem, který bambus dokáže vsáknout.

Pak už se můžete pustit do výroby obrazu. Ze dřeva si nachystejte rám velký tak, jak vám vyhovuje. Do horní a spodní části rámu vyfrézujte otvory, do kterých vsaďte bambusové tyče. Teprve pak rám spojte i s bočnicemi, aby držel pohromadě. Bambusový obraz potom už jen pověste na zeď. Použít můžete zelené tyče i hnědé, záleží na tom, která barva vám do koupelny bude lépe pasovat. A pokud byste toužili po barevných bambusových tyčích, můžete je natřít voděodolnou barvou podle svého gusta. O bambusových podlahách jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sinead O´Connor byla hospitalizována poté, co několikrát tweetovala o sebevraždě

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Dům a zahrada

Je nejvyšší čas vysadit si novou úrodu paprik

Zavřít reklamu