Dát si do ložnice televizi, či ne? Třeba vám při rozhodování pomohou následující argumenty

 Tipy a inspirace 
08. října 2020 11:00 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Řada lidí televizi zatracuje kvůli elektrosmogu Depositphotos
Dát si do ložnice televizi, či ne? Možná i vy zrovna stojíte před touto otázkou. Než se rozhodnete, třeba vám pomohou následující argumenty.

S rozmachem televize se najednou přijímače neobjevovaly jen v obývacích pokojích, ale už i v kuchyních, jídelnách nebo v ložnicích. A právě umístění televize v této místnosti vyvolává celou řadu rozporuplných názorů. Jedni na ni nedají dopustit, druzí o tom nechtějí ani slyšet. Proč?

Smog  

Podle Feng Shui televize a podobné věci, které člověka rozptylují a nutí ho vykonávat nějakou mentální nebo fyzickou aktivitu, do ložnice vůbec nepatří. Kromě televizorů se to týká i cvičebních strojů. To, co ale daleko více lidem vadí, to je elektromagnetický smog, který se objevuje všude tam, kde jsou nějaké spotřebiče, a to včetně mobilů. Důsledkem působení tohoto smogu mohou být prý poruchy spánku, deprese, bolesti hlavy nebo dokonce srdeční potíže. Na druhou stranu, na televizi se přeci jenom nejčastěji a nejdelší dobu díváte právě v obývacím pokoji. Takže, pokud ji máte v ložnici, kde ji čas od času na chvíli zapnete, pak už vám asi takovou paseku neudělá.

Každý na své

Televize v ložnici může mít ještě jednu výhodu. Pokud se vy a váš partner chcete dívat na zcela odlišné kanály, máte tak k dispozici ještě jeden přístroj. Takže se vyhnete zbytečným hádkám. Ne každý má v bytě pracovnu, kam by se televize dala postavit. A tak přichází ke slovu ložnice. 

Umístění v ložnici

Pořízení televize do ložnice by se tak měli vyhnout ti jedinci, kteří jsou citliví na elektromagnetické vlny. Pokud do televize půjdete, nejprve si dobře promyslete, kam ji umístíte. Nejvhodnějším místem je naproti postele, buď na stěnu nebo komodu. Určitě si vyzkoušejte její umístění nanečisto. Lehněte si na postel, abyste zjistili, zda se vám dívá pohodlně. Zjistěte také, jestli se vám například neodráží v obrazovce světlo z okna.

Jak velkou

Hodně dobře zvažte velikost úhlopříčky. Ta by měla být určitě menší, než jakou máte například v obývacím pokoji. Velká televize vám navíc prostor vizuálně zmenší, ale zkrátíte si tím i doporučovanou vzdálenost od obrazovky. Jak si spočítat velikost obrazovky vůči vzdálenosti, jsme psali zde. Navíc by velká televize mohla kazit celkový dojem z místnosti. Pořád mějte na mysli, že ložnice je především odpočinková místnost a jejím ústředním bodem by měla být postel.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu