Jak si zařídit ložnici podle Feng shui. Zajistí klidný spánek a je vždy spojena s láskou

Feng shui zajistí dobrý spánek
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. dubna 2020 10:33 / Depositphotos
  4   0
Feng shui je starověký čínský koncept týkající se toku pozitivní energie, známý jako qi. Podle jeho zásad je pak vhodné uspořádát domácnost tak, abychom se cítili v pohodě.

Ložnice je logicky prvním místem, které bychom měli doma podle Feng shui přestavět, abychom si v ní mohli dopřávat klidný a opravdu regenerační spánek. Ložnice podle Feng shui může navíc také zlepšit naše vztahy. Z hlediska Feng shui je totiž ložnice vždy spojena s láskou. Jak tedy zařídit ložnici podle Feng shui?

Postel musí od dveří

V ideálním případě by vaše postel měla být v pohodlné vzdálenosti od dveří, hlavně ne vedle dveří, ale s jasným výhledem na každého, kdo vstoupí do místnosti. Neměla by mít úložný prostor, aby energie pod ní mohla volně cirkulovat. Postel by rovněž měla mít čelní desku.

Výběr barev

Výběr barev, které jsou uklidňující a atraktivní, je klíčovým prvkem Feng shui. Nejjednodušší je začít s neutrálními látkami a méně nasycenými barvami a poté přidat bohatší barvu, která odpovídá vašim záměrům.

Pokud máte problémy se spánkem, odborníci na Feng shui navrhují zvolit neutrální nebo světlejší odstíny, které jsou uklidňující. Ale pokud hledáte více jiskry ve vztahu nebo živější život a spíte dobře, můžete samozřejmě zvolit výraznější barvy.

Barvy jako červená nebo jiné, které jsou hluboké, nasycené a ohnivé, přinášejí do prostoru hodně energie. Ale není jich zase potřeba moc, respektive není nutné takovou barvou vymalovat celou ložnici.

V ložnici je třeba udržovat pořádek

Je dobře známo, že nepořádek kdekoli v domácnosti může způsobit stres, takže je důležité v ložnici pořádek udržovat. Jinak byste blokovali tok pozitivní energie a všechnu zářící vitalitu a skvělé pocity, které s tím souvisejí. To se týká i případného ukládání krabic a nepotřebných věcí pod postel.

Knihy a materiály související s prací mimo ložnici

Podle zásad Feng shui by knihy a materiály související s prací měly být uchovávány mimo ložnici. To vám umožní efektivněji vypnout mysl, když je čas na odpočinek.

Aby byla ložnice ideálně podle Feng shui, je potřeba věnovat pozornost symetrii. Ne každý pokoj má prostor pro noční stolky, ale pokud místo máte, je skvělé mít dva. Jednak mají oba partneři vedle postele svůj osobní prostor, navíc noční stolky v místnosti vytvářejí pocit rovnováhy.

Hlavně klid

Nic ale nedělejte násilím. Každý prostor je jiný, a nesnažte se doslova vecpat do své ložnice všechno, jen abyste dostáli pravidlům Feng shui. Výsledek by totiž mohl mít naprosto opačný efekt a v ložnici byste se necítili dobře. Pokud tedy například na noční stolky místo nemáte, rozhodně se je nesnažte do místnosti nacpat za každou cenu. Abyste mohli spát podle Feng shui, nemusíte nutně splnit úplně všechny podmínky, pokud vám to prostor neumožňuje. Dále čtěte: Jak na malou koupelnu. Pomůžou i walk-in sprchy.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Japonský ztroskotaný tanker způsobil zkázu u oblíbeného ostrova Mauricius. Byl vyhlášen stav ekologické...

Tech

Apple pracuje na nových možnostech pro bezdotykové příkazy. Chce skenovat žíly

Dům a zahrada

Pěstujte si na zahradě krásnou chrpu polní. Pomáhá omezit otoky, čistí krev a má protizánětlivé...

Zavřít reklamu