Vánoční osvětlení vykouzlí tu správnou atmosféru. Jak jej vybrat a instalovat?

 Tipy a inspirace 
16. listopadu 2019 10:26 / Jana Jančová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Bez světelných řetězů a tisíců hvězd by Vánoce byly smutné Depositphotos
Za pár týdnů začíná adventní čas. Domácnosti tak opět provoní vůně skořice, vánočního cukroví a jmelí. Kromě výzdoby, která k tomuto období neodmyslitelně patří, je čas i na to, vybrat a nainstalovat vánoční osvětlení.

Nabídka obchodníků s vánočním osvětlením je nepřeberná, a proto existuje několik tipů, které vám při jeho výběru mohou pomoci. Ať už půjde o drobné vánoční dekorace, světelné řetězy nebo venkovní výzdobu. Správně zvolené a nainstalované vánoční osvětlení vám pomůže zpříjemnit předvánoční a vánoční čas a dodá vašemu domu tu pravou nefalšovanou vánoční atmosféru. Máme pro vás pár tipů, jak si s ní lze lehce poradit.

Venkovní výzdoba

Při výzdobě venkovních prostor nesmíte zapomenout, že musíte zvolit vodě odolné ozdoby. Výrobci například nabízejí LED hadice, které navíc za předvánoční a vánoční období neruinují vaši peněženku za účty za elektrickou energii. Výrobci nabízejí nejrůznější provedení co se týká barevnosti, ale i nejrůznějších tvarů a předmětů s vánoční tématikou.

Světelný závěs na dveře

Budete potřebovat 10 metrů dlouhý LED světelný řetěz v bílém provedení, k tomu nalepovací háčky. Postupujte tak, že na horní stranu zárubně nalepte v rozmezí 10 centimetrů od sebe jednotlivé háčky a zavěste na ně osvětlení tak, aby vždy pramen visel zhruba 80 až 100 centimetrů dolů. Řetěz zajistěte pomocí vázacího drátu.

Vchod plný světel

Zelená girlanda, venkovní LED řetěz, červená šifonová stuha, vánoční ozdoby, kancelářské sponky, nalepovací háčky a vázací drát. To vše budete potřebovat na vánoční girlandu na vaše venkovní dveře. Nejdříve omotejte řetěz okolo girlandy, zajistěte jej vázacím drátem v rozmezí 10 centimetrů. Na tato místa připevněte pomocí kancelářské sponky stuhu, mašli či ozdobu, a to po celé délce girlandy. Dbejte také na to, aby girlanda byla přesně na středu a po obou stranách visela dolů ve stejné délce, aby nevypadala jako useknutá.

Vánoční lucerny

Pořiďte si obyčejné kovové lucerničky v klasickém stylu, které se dají sehnat za cenu kolem sto korun. Do každé vložte kousek světelného řetězu a postavte je třeba na okenní parapety, můžete s nimi lemovat i venkovní schody. Nebo je rozvěste na háčky po zdi a podobně.

Stromek na okna i dveře

I vy si myslíte, že vánočních stromečků není nikdy dost? Tak si pověste jeden na dveře a nezapomínejte ani na vaše okna. Postačí vám k tomu světelný řetěz (nezapomínejte při venkovním využití na vodoodolnou úpravu) a průhledná izolepa. Světelný řetěz stačí připevnit obyčejnou průhlednou izolepou do tvaru stromku, do vnitřního prostoru mezi světýlka přilepte různé vánoční ozdoby a je to. Čtěte také: Máte z loňských svátků uschovanou vánoční hvězdu? Je čas ji probudit k životu.

Vnitřní výzdoba

Snažte se sladit jednotný ráz barevného osvětlení i dekorací. Do vnitřních prostor domů a bytů je nejvhodnější tón s teple bílým světlem. To vyzařuje mírně nažloutlé světlo a vytváří tak hřejivou atmosféru. Navíc se tento teplý a čistý tón velmi doplňuje se zlatou barvou. Ta působí velmi exkluzivně a elegantně. Navíc můžete zlatavý tón doplnit například dalšími vánočními barvami.

Stěna jen pro vaše děti

Je to maličkost. Stačí, když natřete jednu stěnu v dětském pokoji barvou, na kterou se dá malovat. Pokud je pomalovaná, může se jen jednoduše setřít a je to. V období Vánoc se kreativitě meze nekladou, dokonce ani té vaší. Namalujte dětem na tuto zeď stromeček, kolem něj dárky a další vánoční motivy. Kolem stromku dejte nalepovací háčky a na ty dejte vánoční řetěz. Po stromečku uvnitř na nalepovací háčky zavěste drobné dárky, sladkosti do pytlíčků s čísly 1 až 24. Vytvoříte tak adventní kalendář. Docílíte extra výzdoby, ze které budou mít vaše děti velkou radost.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu