Každá koupelna potřebuje vhodné zrcadlo. Jak ho vybrat?

 Tipy a inspirace 
22. února 2019 10:34 / Eva Vogelová
  0
📷
11 fotografií v galerii
Pozor na tvar i na rozměry Shutterstock
Zrcadlo do koupelny neodmyslitelně patří. Možná si myslíte, že vybrat nové je hračka. Nejde o těžkou záležitost, ale i přesto byste si měli dát pozor na tvar či velikost. Jinak by se mohlo stát, že se vám do koupelny nebude vůbec hodit.

Bez zrcadla se patrně neobejde nikdo. Každé ráno se do něj musíte podívat, abyste se alespoň trochu upravili předtím, než vyjdete z domu. Nejspíš se u něj líčíte, češete nebo čistíte zuby. Slouží ke každodennímu použití, a proto byste ho měli vybrat pečlivě. Pokud chcete, aby do vaší koupelny skvěle padlo, neměli byste ho vybírat ledabyle.

Určete si rozměry zrcadla

Pokud si plánujete pořídit nové zrcadlo, nejdříve byste si měli rozmyslet, kam ho pověsíte. Poté, co pro něj vyberete místo, změřte jeho šířku a délku. Ujasněte si jeho maximální velikost. Zvolte ji tak, aby se zrcadlo do koupelny hodilo. Pokud je moc malá, nemusíte se bát zvolit i větší zrcadlo, protože vám opticky místnost zvětší. Nic by se však nemělo přehánět. Zapřemýšlejte i nad tím, jak vysoko zrcadlo pověsíte. Myslete na všechny členy domácnosti. Rozhodně by se u něj neměl nikdo při čištění zubů hrbit. 

Promyslete si, jaký zvolíte tvar zrcadla

Klasický tvar zrcadla je obdélník. Hodí se téměř do každé koupelny. Z určitých úhlů v něm uvidíte alespoň polovinu svojí postavy, i když nebude veliké. Pokud jde o obyčejné sklo bez rámu, parádu s ním nejspíš neuděláte. Pokud máte o rám zájem, měli byste dát pozor na to, aby design ladil s ostatními povrchy ve vaší koupelně. A také pozor na vlhkost v koupelně. Ne každý materiál je vhodný. Lidé si často pořizují i oválná zrcadla, kterými patrně také nemáte moc co zkazit.

Možná byste si rádi pořídili nějaké nevšední zrcadlo, což může být trochu problém, protože vizuálně nemusí do místnosti pasovat. Pokud jste si už takové vybrali, nejdříve si ho zkuste vytvořit z obyčejného papíru a pověsit na vámi vybrané místo. Není možné vytvořit přesnou simulaci zrcadla, ale alespoň budete mít lepší představu o tom, jakým dojmem bude v koupelně působit.

Nezapomeňte na světlo

Pokud nebudete mít v koupelně dostatek světla, zrcadlo ztrácí svoji funkčnost. Neuvidíte se v něm dobře. Když to bude možné, pověste ho naproti oknu. Díky tomuto úhlu získáte dostatek denního světla. Pokud takovou možnost nemáte, vylepšete si prostor vedle zrcadla menším osvětlením. Pokud si s jeho výběrem nechcete dávat práci, můžete si pořídit zrcadlo i s ním. O tom, na co si dát pozor při zařizování malé koupelny, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu