Využijte tablety do myčky na čištění toalety, mastné trouby i dalších nečistot

Síla tablet se dá použít na odstraňování zašlé mastnoty a špíny v domácnosti
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
12. února 2019 13:18 / Shutterstock
  223   9
Nedaří se vám zbavit mastnoty vaši troubu, litinové hořáky nebo hrnec? Není nic jednoduššího, než použít věc, kterou má takřka každý z nás doma. Obyčejnou tabletu to myčky.

Tablety do myčky si dokáží poradit s připáleninami i zaschlou mastnotou. Jejich síla spočívá v koncetrovaných látkách, které si dokáží hravě poradit s tím, co bychom jinak museli složitě drhnout. Takž proč nevyužít sílu tablet i na jiné činnosti v domácnosti? 

Trouba jako nová

Odstranit mastnotu a připáleniny z trouby dá někdy pořádně zabrat. A ne všechny prostředky skutečně fungují. Jestli se vám nechce už utrácet za drahé přípravky, zkuste použít tabletu do myčky. Tři tablety vám bohatě postačí na celou troubu včetně dvířek. Stačí, když je rozpustíte vo vodě, uděláte z nich kašičku tu pak naneste houbičkou na nádobí. Nechte chvíli působit a pak jen setřete. 

Čistá pračka a WC

Je vaše pračka cítit po zatuchlém prádle a na bubnu jsou viditelné usazeniny? Sáhněte pro tabletu do myčky, která dokáže tyto nečistoty rozpustit. Jejich výhodou je, že nepění, ale poradí si i se zanesenými trubkami. Dvě tablety hoďte do prázdného bubnu pračky a nastavte dlouhý program na bavlnu, aby se měly šanci stoprocentně rozpustit. Stejně hravě si poradí i se zašlým záchodem. Jednu tabletu hodťe do vody a nechejte přes noc působit. Na zašlé okraje mísy použijte kašičku z tablety.

Poradí si s litinou

Kdo má plynový sporák, ten jistě ví, jak je těžké odstranit mastnotu a špínu z litinových plotýnek a mřížek. Až to budete příště zkoušet, ponořte je do vody, ve které jste rozpustili tabletu do myčky a uvidíte. Na vyčištění litiny existuje ještě několik tipů a fíglů, o nichž jsme psali zde.

Zbaví monterek mastnosty

Skvělou službu vám udělají tablety i při praní kuchyňských utěrek či montérek. Ty jsou běžně plné mastných skvrn, které jen tak nepovolí. Vyzkoušejte je ale příště vyprat právě s pomocí tablety do myčky – většinou si s mastnými skvrnami snadno poradí. Stačí jen jednu až dvě hodit do várky takto ušpiněného prádla a zvolit dlouhý program s teplotou nad čtyřicet stupňů Celsia.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zachytil ohromující nadýchanou galaxii s podivně prázdným středem

Tech

Ruský výrobce uvolnil do prodeje zcela unikátní vojenské zařízení. Na světovém trhu nemá konkurenci

Dům a zahrada

Není stan jako stan. Poradíme vám, jak vybrat ten správný

Zavřít reklamu