Trampolína se vám vejde i do pokojíčku!

Skákání na trampolíně prospívá nejen dětem.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
20. srpna 2017 08:22 / Shutterstock
  0   0
Mnohé děti zbožňují skákání na posteli. Není to bezpečné, ani vhodné, proto zvažte nákup domácí trampolíny. Možná vás překvapí bohatý výběr. Trampolíny jsou stále rozmanitější a mají stále vyšší nosnost. Nejpodstatnější je ale jejich bezpečnost.

Zdravotní výhody

Skákání na trampolíně zlepšuje koordinaci pohybů, posiluje svaly, podporuje krevní oběh, posiluje srdce i klouby. Na trampolíně se také posilují hluboké břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Cvičení na malé trampolíně je nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny. Pokud lymfatický systém správně cirkuluje, je téměř nemožné onemocnět. Skákání navíc odbourává stres a podporuje dobrou náladu.  Na domácí trampolíně můžete cvičit téměř po celý rok.

Rozměry

Domácí trampolíny mívají obvykle průměr 85 - 105 cm. Jsou určené k fitness cvičení, ale dobře poslouží i k zábavě dětem. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu. Do bytu a menších prostor je vhodná trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je možné použít i trampolíny větší. Vyrábí se také trampolíny obdélníkové, které se vejdou do úzkých prostor, případně i trampolíny skládací. 

Bezpečnost

Klasická domácí trampolína se skládá z ocelového rámu s 6 protiskluzovými nohami a ocelovými pružinami, které jsou chráněny speciálním ochranným návlekem pro vaši bezpečnost. Před koupí si u prodejce dobře prověřte, zda nabízená trampolína splňuje veškeré bezpečnostní požadavky. 

Hluk

Nevýhodou domácí trampolíny je hlučnost. Hopsání, skákání a poskakování je dost slyšet. Dobře proto zvažte, kam trampolínu umístíte a kdy ji budete používat.

Venkovní trampolína 

Pokud se rozhodnete pro venkovní trampolínu, vždy volte trampolínu s bezpečnostní sítí. Nejlépe vnitřní. Ta zabrání nebezpečným dopadům nejen na prostor s pružinami, ale především vypadnutí mimo skákací plochu. V ideálním případě je konstrukce sítě spojena s konstrukcí trampolíny. Síť pak v podstatě stojí samostatně na zemi a spojení s trampolínou dodává celé konstrukci vyšší stabilitu. Při skákání nezapomeňte vždy zapnout zip. 

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Tech

Pozemní systém vesmírného teleskopu, který bude technologickým skvostem, se konečně posouvá do testovací...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Zavřít reklamu