Trampolína se vám vejde i do pokojíčku!

Skákání na trampolíně prospívá nejen dětem.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
20. srpna 2017 08:22 / Shutterstock
  0   0
Mnohé děti zbožňují skákání na posteli. Není to bezpečné, ani vhodné, proto zvažte nákup domácí trampolíny. Možná vás překvapí bohatý výběr. Trampolíny jsou stále rozmanitější a mají stále vyšší nosnost. Nejpodstatnější je ale jejich bezpečnost.

Zdravotní výhody

Skákání na trampolíně zlepšuje koordinaci pohybů, posiluje svaly, podporuje krevní oběh, posiluje srdce i klouby. Na trampolíně se také posilují hluboké břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Cvičení na malé trampolíně je nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny. Pokud lymfatický systém správně cirkuluje, je téměř nemožné onemocnět. Skákání navíc odbourává stres a podporuje dobrou náladu.  Na domácí trampolíně můžete cvičit téměř po celý rok.

Rozměry

Domácí trampolíny mívají obvykle průměr 85 - 105 cm. Jsou určené k fitness cvičení, ale dobře poslouží i k zábavě dětem. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu. Do bytu a menších prostor je vhodná trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je možné použít i trampolíny větší. Vyrábí se také trampolíny obdélníkové, které se vejdou do úzkých prostor, případně i trampolíny skládací. 

Bezpečnost

Klasická domácí trampolína se skládá z ocelového rámu s 6 protiskluzovými nohami a ocelovými pružinami, které jsou chráněny speciálním ochranným návlekem pro vaši bezpečnost. Před koupí si u prodejce dobře prověřte, zda nabízená trampolína splňuje veškeré bezpečnostní požadavky. 

Hluk

Nevýhodou domácí trampolíny je hlučnost. Hopsání, skákání a poskakování je dost slyšet. Dobře proto zvažte, kam trampolínu umístíte a kdy ji budete používat.

Venkovní trampolína 

Pokud se rozhodnete pro venkovní trampolínu, vždy volte trampolínu s bezpečnostní sítí. Nejlépe vnitřní. Ta zabrání nebezpečným dopadům nejen na prostor s pružinami, ale především vypadnutí mimo skákací plochu. V ideálním případě je konstrukce sítě spojena s konstrukcí trampolíny. Síť pak v podstatě stojí samostatně na zemi a spojení s trampolínou dodává celé konstrukci vyšší stabilitu. Při skákání nezapomeňte vždy zapnout zip. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Ze zubařské hmoty si můžete vyrobit úžasnou památku na celý život

Zavřít reklamu